Dev Ortaklık AUDİ ve GOOGLe İş Birliği

Tüm dünyada kalitesini ispatlamış ve kabul görmüş Alman otomobil markası Audi Amerika ile teknolojik ortaklığa adım atıyor.

Amerikan teknoloji devi Google ve Alman otomobil devi Audi ortaklık için kolları sıvadı. Android işletim sistemi 2014 Audi modellerinde ortak çalışma sonucu hizmet vermeye başlayacak.

                                        AUDİ

İki dev birleşme kararı aldı. İnternet aleminin en başarılı haber ve raporlama sitelerinden Wall Street Journal’ın haberine göre, Google ve Audi güçlerini birleştirme kararı aldılar…
Anlaşmaya göre, Audi’nin 2014 ve sonrası modellerinde yol bilgisayarı, Navigasyon ve dokunmatik multimedya ekranının arayüzü için Android kullanılacağı biliniyor. Sesli mesajlaşmalar/görüşmeler, televizyon kanalları, navigasyon, sosyal medya paylaşımları v.s. fonksiyonları kullanıcısına sunan Android’in, Audi’ye özel bir arayüz hazırladığı da iddialar arasındaki yerini koruyor.
Son yıllarda otomobil seçimlerinde motor gücü, kasa tasarımı ve konforun yanı sıra mobil iletişim ve multimedya donanımlarına da bakan otomobil kullanıcıları, Android’li Audi’lere hızlı adapte olacak gibi görünüyor.

                                            AUDİ-1

AUDi Markasını Şöyle Bir tanımak Gerekirse,

Alman devi Volkswagen markası olan Audi’nin merkezi Ingolstadt, Bavyera’da bulunmaktadır.

Audi adı eski Almancada ki horch kelimesinden gelmektedir.

1932 yılında DKW ve Wanderer şirketlerinin birleşmesi sonucu Auto Union’un logosu birbirine bağlı dört halkadan oluştu ve günümüzde hala kullanılıyor. Audi 1991 yılına kadar tasarım anlamında dikkat çekmezken bu tarihden itibaren tüm dünyanın ilgi kaynağı oldu.

                                               AUDİ-2

AUDİ Ailesine Şöyle Göz Atarsak,

Audi A1
Audi A3
Audi S3
Audi TT
Audi A4
Audi S4
Audi RS4
Audi Q5
Audi A5
Audi S5
Audi A6
Audi S6
Audi A8
Audi Q7
Audi R8
Audi A1
Audi Q3
Audi RS6

Üretimi Durmuş audi modelleri,
Audi 80
Audi 100
Audi A2

Klasikler

Audi Quattro

Önemli Konseptler

Audi A1 Metroproject Quattro
Audi Cross Coupe
Audi Q5 Concept
Audi Q7 V12
Audi R8 V12
Audi Rosemayer
Audi E-Tron

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir