Dünyanın en büyük televizyonu

Dünyanın en büyük televizyonunun satışları başladı. 110 inçlik ekranıyla dünyanın en büyük televizyonun fiyatı dudak uçuklattı.

Daha piyasaya çıkmadan Orta Doğu’dan 10 sipariş geldi. Samsung 110 inçlik ekranıyla dünyanın en büyük televizyonu nun satışına başladı.
Dev televizyon, yüksek netlikteki bir televizyonun dört katı görüntü netliğine sahip. Güney Kore‘de üretilen dev televizyonun fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten: 160 milyon won (350.000 TL).

 

Televizyonda U-HDTV (Ultra-High Definition Television) teknolojisi kullanıldı. Teknoloji inç başına dört kat daha fazla pikselle pencereden bakar gibi bir izlenime yol açıyor.

 

Dev televizyon 2,6 metreye 1,8 metrelik boyutuyla büyük boy yataktan daha büyük. Samsung‘un daha önce en büyük U-HDTV televizyonu 85 inçti. Bu, yeni televizyonun yanında çok küçük kalıyor.
Dev televizyonun Güney Kore, Çin, Orta Doğu ve Avrupa‘da satışına başlandı. Astronomik fiyatına rağmen, daha piyasaya çıkmadan televizyona Orta Doğu’dan 10 sipariş geldi. Dev televizyonun satışlarında en büyük alımların ise Çinlilerden gelmesi bekleniyor.

dunyanin_en_buyuk_televizyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir