En güvenli gerçek zamanlı iletişim aracı

Whats App gibi çalışan ,İnternette iz bırakmadan dolaşmanıza izin veren Tor Project, kendi web tarayıcısına uyumlu bir anında mesajlaşma aracı sunmaya hazırlanıyor.Masa üstü için güvenli anlık mesajlaşma ugulaması şu anda çalışıyor .Whats App ‘ a belkide bu rakip olacak.

Tor Instant Messaging Bundle, dünyanın en güvenli gerçek zamanlı iletişim aracı olmayı amaçlıyor . Instant messenger hala erken aşamalarında planlıyor, ancak Tor’un geliştiricilerin hızlı bir şekilde çevirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor Projenin yol haritasına göre araç, açık kaynak kodlu sohbet programı instantbird üzerine geliştiriliyor. Yeni istemci, tüm verileri Tor’un güvenli katmanları içerisinden gönderiyor. Tor ve bazı otomatik günlük kaydını sıyırma ve raporlama özellikleri üzerinden iletileri göndermek, Off-the-Record mesajlaşma şifreleme ekleyerek içerecek . Tor Instant Messaging Bundle’ın “deneysel” bir sürümünün Mart sonunda yayınlanması umut etmekteler.
Edward Snowden, NSA’nın Prism adındaki izleme programını ortaya çıkarttığından bu yana daha güvenli bir iletişim aracına olan ihtiyaç artmıştı. Tor da Arapça ve Farsça, dahil olmak üzere, farklı dillerde tercüme yapmak istiyor.Resmi TOR IM istemcisi, Mart ayının sonundan itibaren güvenli sohbetleri yeni bir seviyeye taşıyabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir