En yakınımız cep telefonu siber tehdit altında olacak

istanbul ‘da yapılan Siber güvenlik derneğinin , yaptığı Harbiye Askeri kültür müzesinde yapılan, 2ci si düzenlene konferansın ,güvenlik için çalışan uzmanların ve bilgi güvenliğinde çalışan akademik uzmanların yanın da bilişim hukukçularıda konferansa katılıyorlar .
S.G.D bAşkanı Murat Sönmez bu konferansta siber güvenliğe yönelik çözümlerin ele alınacağı konferansın açılışında, kullanımı yaygınlaşan “akıllı evler” ve “akıllı şebekeler” ile virüslerin de “akıllanacağını” söyledi.
hackers
Bu konferansta Akıllanan bilgi işlemleri olan tüm veri tabanlarını artık siber tehditlerin olacağını bunu ülkeler arasında olacağı ,kendi cep telefonlarımızın bile siber tehtid altına kalacağı,hedef tehditli virüsler yaygınlaşacak buna karşında savunma mekanizmaları oluşturulacak Radikalin haberinde sönmez şöyle devam etti “Endüstriyel tesislere saldırılar artacak. Enerji dağıtım şebekeleri de akıllanıyor. Birçok ülkede bunlara saldırılar olacağını öngörüyoruz” dedi. Üretim yapan fabrikalar akıllanan her türlü işletmeler bu tehlikenin içinde olduğunu belirtti. Buna karşında çözümler geliştirileceğini söyledi .
Ayrıca ,Sönmez, “İnternetin sosyal yönü gelişmeye devam edecek. Bu kadar yoğun paylaşımın olduğu bir ortamda tabii güvenlik zaafları da olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir