Facebook`da Küçük Bir Eklenti Keyfi

Facebook keyfinizi farklı bir boyuta taşiyabileceğiniz, Chrome’a  eklentisi ile vaktiniz daha keyifli bir hale gelecek.

Facebook son dönemin en popüler chat platformlarından biri olan, ((Whatsapp messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar)).

 

Whatsapp gibi chat uygulamalarının yükselişi göze çarpsa da, Facebook çok daha geniş bir arkadaş kitlesine ulaşmaya imkan tanıdığı için chat konusunda çok daha başarılı. Ancak, mobil cihazlarda Facebook’un chat uyarı seslerini kısmamak gibi problemler bazen can sıkıcı olabiliyor.

Yeni bir Chrome eklentisi, Chat konusunda PC kullanıcılarına pek çok avantaji birlikteliğinde getiriyor. Facebook Chat Pro isimli eklenti, Chrome Web Store’dan indirilebiliyor. Akabinde, Facebook Chat için çok kullanışlı yeni yetenekleri de sunuyor. Bunların en başında, chat uyarılarının sesini kısmak yer alıyor. 5-10-30-60 dakika için chat uyarı mesajlarının sizi rahatsız etmemesini sağlayabiliyorsunuz. Bu da ofis ortamında bir toplantıdayken ya sessizliği istediğini her anda, ekranınızdan sürekli chat mesaj sesinin gelmesini engelliyor.

 
Ve hatta arkadaşlarınızın mesajları gördüğünüze dair uyarı almasını da engelleyebiliyorsunuz. Böylece online olduğunuzu fark ettirmeden, mesajları okuyabiliyorsunuz. Mesaj pencerelerinin ekranda kaç saniye için görünmesi gerektiğini de bu eklenti sayesinde düzenleyebiliyorsunuz. Son derece kullanışlı ve fonksiyonel bir eklenti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir