Geek-Picnic Teknoloji ve Bilim ve Sanat Fuarı Rusya

Görünen o ki Dünyada malını ve devletini tanıtmanın bir yoluda fuarlar , daha Ces 2014 deki haberler bitmezken şimdi bu fuardan haberler gelecek gibi gözüküyor.Geek-Picnic Teknoloji ve Bilim ve Sanat Fuarı Biraz daha ilginç olacağa benziyor teknoloji ile sanatın harmanladığı yer hayal dünyası ve bu dünya da ise teknolojinin gelişmesini sağlayan en büyük faktör.
Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen teknoloji fuarı büyük ilgi gördü. Fuarın en dikkat çeken yanı ise teknolojinin son ürünü robotlar oldu.
Başkent Moskova’daki bir fuar alanında 15 bin metrekarelik bölüme kurulan Geek-Picnic Teknoloji ve Bilim ve Sanat Fuarı’nda, teknolojinin son ürünleri, 3D yazılım sistemleri, robot ve robot teknolojisi, insan eline entegreli kontrol sistemleri sergilendi.

Tasarımı ve fonksiyonlarıyla adeta “Gelecek seni çağırıyor” dedirten fuarı, iki günde 20 binden fazla kişi ziyaret etti.

NationalTürk’ün haberine göre, Farklı ebatlardaki robotların yoğun ilgi gördüğü fuarda, çocuklar teknolojinin son ürünleriyle fotoğraf çektirme yarışına girdi. Ziyaretçiler, fuardaki stantlarda, sıra dışı robotların çalışma sistemlerine ilişkin bilgi alma fırsatı da buldu.

Özellikle insan hareketlerini sensörler yardımıyla algılayan ve tekrarlayan robot kolun önünde uzun kuyruklar oluştu. İnsan koluna entegre kumanda sayesinde, parmak hareketleriyle kontrol edilen küçük vinç de dikkat çekti.

Fuarın rağbet gören alanlarında biri de yeşil zeminli oyun alanıydı. Bu alanda badmintondan voleybola kadar birçok farklı aktiviteye katılan ziyaretçiler neşeli anlar yaşadı. Bilgisayarda oynadıkları oyunları, farklı şekilde oynama fırsatı bulurken, ebeveynleri de onlara yardım etti.

17. ve 18. yüzyıl kıyafetleriyle katılanlar renkli görüntüler oluşturdu. Teknolojinin son ürünlerinin sergilendiği fuarda çeşitli mizansenler de sergilendi. Eski ile yeninin mücadelesini sergilemek için 17. ve 18. yüzyıl kıyafetleriyle alanda dolaşan gençlerin, teknoloji ürünlerine meydan okuması ziyaretçileri eğlendirmeyi amaçlayan etkinliklerdendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir