Genç Mucitlerin Fuarı Başlıyor

genc-mucitlerin-fuari-basliyor

Her yıl düzenlenen Google Bilim Fuarı için başvurular başladı. Yaş aralığı 13 – 18 olan tüm gençlerin katılabileceği, gelecek vadeden fikirlerini tanıtabilecekleri dünyanın en büyük online fuarına son başvuru tarihi 12 Mayıs 2014.Katılımcı olmak isteyenler bu tarihi kaçırmasın!

Geçen seneki gururumuz bir Elif Bilgin neden olmayasınız? Bilim ve teknolojiye merakınızı buluşunuzla Dünya’ya duyurma zamanı!

Sponsor olarak; Virgin Galactic, Lego, Scientific American gibi kuruluşların yer aldığı bilim fuarına bu yıl “Bilgisayar bilimleri ödülü” ve “Ülke ödülleri” isminde iki yeni kategori daha da eklendi. Önceki yıl 16 yaşındaki Türk mucitimiz Elif Bilgin, yarışmanın 2 kategorisini “Muz Kabuğundan Biyoplastik Üretimi” isimli projesi ile kazanmıştı.

Peki ödüllere gelecek olursak; çok güzel bir projeye imza attınız ve ödülünüz de yavan olmamalı tabii ki…

Büyük ödüller; Google’dan 50.000 USD eğitim bursu, National Geographic’in ünlü Endeavur gemisi ile 10 gün sürecek keşif gezisi, Virgin Galactic’in uzay üssünde yerçekimsiz ortam deneyimi, Danimarka’da ki LEGO fabrikalarında bir gezi. Ayrıca; kazanan proje sahiplerinin okullarına ise Google tarafından 10.000 USD değerinde bağış yapılacak.

Bu güzel ödüller için bile mucit olunur. Ama bizden yaş geçti diyerek sahaları gençlerimize bırakıyoruz ve onlarla gururlanmak için bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir