Genius’tan Taşınabilir Batarya

eyvah şarjım bitti, diyenlerdenseniz haberimizi dikkatle okuyun. Zira Genius markası oldukça hafif, kullanışlı mobil şarj cihazı geliştirdi.

 Günümüzde teknolojinin taşınabilir hale gelmesi hayatı  kolaylaştırdı. Cep telefonları, tabletler, fotoğraf makineleri her yerde kullanma ihtiyacı içerisinde olduğumuz cihazlar, pilin çabuk bitmesi halen devam eden bir handikap durumunda. Tam da lazım oldukları zamanlarda mobil cihazların şarjları bitebiliyor.

Bu soruna önce güneş enerjili çözümler düşünüldü ancak yeterli olmadı. Ardından taşınabilir batarya kavramı ortaya çıktı fakat ağır, kalın oldukları için çok rağbet görmedi.

Kendi küçük yaptığı icraat büyük

Henüz elektrik, kablosuz olarak cihazlara ulaştırılamadığı için girişimciler biraz daha taşımaya müsait batarya tasarımları üzerinde yoğunlaştı. İşte onlardan biri Genius ürettiği ECO-u821. cihaz 148 x 75.5 x 14.4 milimetre boyutlarında sadece 215 gram.

 

CES 2014‘de tanıtılan ECO-u821 boyutuna göre büyük işler başarıyor.8000 mAh gücündeki taşınabilir enerji bankası, piyasadaki neredeyse tüm USB cihazlar ile uyumlu. Hedef kitle olarak akıllı telefonlar, tabletler, medya oynatıcılar, fotoğraf makineleri ve taşınabilir oyun konsolları seçilmiş.

Telefonunuzu 4 kez şarj edebilecek güçte

Şarjzımız bitti ve bulunduğunuz yerde elektrik prizi yok. Genius ECO-u821 hemen imdadınıza yetişiyor. Bu minik dev aynı anda birden fazla mobil cihazı şarj edebilecek şekilde tasarlanmış. Üstelik akıllı telefonu tam 4 kez şarj edebileceği belirtiliyor.

Çok yakında raflarda yerini alması beklenen Genius ECO-u821‘in yurt dışıfiyatı 50 dolar. Tayvan kökenli Genius firması daha önce mouse, kamera, klavye, oyun cihazları, ses/müzik ve kulaklık seçenekleri  piyasada yer alıyordu. Bu ürün sayesinde adından sık söz ettireceğe benziyor.

 

kaynak: ShiftDelete

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir