Google’dan yapay zeka hamlesi robotlar

İleri teknolojiye sahip ülkeler askeri alanda daha iyiye sahip olmak istiyor .Eger en iyileri olmazsa dünya ülkeleri arasında itibar görmez dolasıyla Google gibi devlerde pastadan payını almak istiyor ,teknoloji ilerletmek ve  en iyi ürünü satabilmek için yoğun çalışmalar segiliyor .

Google,robotlarda,yapay zekada,akıllı ev sistemleri,askeri alanda büyük gelişmeler yapmaya adım atmakta çok fazla ilerlemer kaydetmeye devam ediyor.Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, yapay zeka teknolojisinde dünya lideri olmak için önemli bir adım attı.

Google, robot üreten şirketlerden sonra yapay zeka geliştiren bir şirket daha aldı. ‘DeepMind’ adındaki şirketi 400 milyon dolara satın alan Google, hem ürettiği otomobillere hem de gelecekte geliştireceği robotlara yapay zeka geliştirmeye başlayacak.

DeepMind, genel amaçlı öğrenme algoritmaları geliştirmek için makine ve sistem sinirbilimin’e kadar birçok teknoloji geliştiriyor. Şirketin ilgilendiği alanlar arasında ticari uygulamalar, simülasyonlar, e-ticaret ve oyunlar yer alıyor. Dün duyurulan anlaşmada özellikle Google CEO’su Larry Page’in doğrudan rol aldığı öne sürülüyor.

ROBOTLARLA GELİYOR

Google,robot teknolojisine adım atmasının yanı sıra makine öğrenimi alanında ilerlemek için geçtiğimiz yıl kuantum bilgisayarlara odaklanan bir laboratuvar da açmıştı. Hatta Google,2013 sonunda satın aldığı 8 farklı robot şirketiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Paylaşılan öngörülere göre Google,gelecekte robot geliştirmeye odaklanacak. Böylece başta akıllı ev sistemleri olmak üzere askeri alanda da ürünler geliştirmeye başlayacak.

yapay-zeka

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir