Hacker’lar Modeminize Girebiliyorlar

Modem kullananların dikkatine hacker’lar onlarıda kullanıyor.

İş yerlerinde ve evlerinde modem kullananların dikkatine hackerler modemizi ele geçirebiliyor.ADSL modeminde görülen açık sayesinde hacker’ların bilgilerinize ulaşmaları mümkün ve rahatça girip butun bilgilerinize ulaşabiliyorlar.

ADSL modem kullananlara kötü haber hacker’lar modeminizin kontrolünü ele geçirebiliyorlar. Modemlerde bulunan açık sayesinde kontrolü kolayca ele geçirebiyolar ve bilgilerinize rahatça ulaşıyorlar.

Güvenlik sistemi uzmanları modem konusunda kullanıcıları uyardı.Linksys, Netgear, Cisco ve diğer birçok markanın ADSL modeminde görülen bir açık, hacker’ların doğrudan modemin kontrolünü eline geçirmesine ve ev ağlarına sızmalarına neden olduğu açıklandı.

Hacklerler kullandıkları bir program ile kullanıcıların modemlerini resetleyerek fabrika ayarlarına geri çevirdikten sonra kolayca modeme sızabiliyorlar.Fabrika ayarlarına geri dönen modemin şifresi ortadan kalktığından dolayı hacker modeminizden bağlanarak ağdaki bilgisayarlarada kolayca ulaşabiliyor.
Eloi Vanderbeken isimli bir kullanıcının, şifresini unuttuğu Linksys modemine erişmek için bir yol ararken keşfettiği bu açık, sadece Linksys’te değil, pek çok ünlü markanın ADSL modeminde yer alıyor. Yani, kullanıcıların hacker’lardan korunması sadece şanslarına kalıyor,daha dikkatli olmak gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir