Hiç bitmeyen pili ile yeni iPhone Apple !

Bataryası bitmeyen cep telefonu ,tablet ,bilgisayar düşünün ve kablolar yok vs. Apple bunun için çalışmalar başlattı ve verilen haberlere bakılırsa Günlerce hatta haftalarca pili bitmede, şarj olmadan çalışacak tabletler , telefonlar ,laptop gibi aletleri artık ikide bir şarz’a bağlamayacağız .

İngiltere kaynaklı bir firma olan Intelligent Energy,verdiği bilgide , kendileriyle ortak olan uluslararası bir şirketle beraber bir dizi patent alıp , yakıt hücrelerinden elektronik cihazlara uzun zaman sürecek şarz’a ihtiyaç duymadan çalıştıracak piller üretiyorlar .

Enerji ve sermaye açısın dan oldukça önemli olan bu konu en çok ta ikide bir şarj edip duran kişilerin hoşuna gidecek bu piller .

Daily Lail verdiği habere bakılırsa, BU şirketin Intelligent Energy‘nin yaptığı piller sayesinde doğada korunmuş olacak.

Bu pillerden verimlilik almakta mümkün. Uzun süren şarj süresi sayesinde , daha verimli işler yapılabilecek kabloya bağlı kalmadan .

Bu şirket önceki çalışmalarına bakılırsa elektronik araçların ki ,bunlar araba , uçak yada motor siklet elektrik ihtiyacı olan tüm makinelere adaptasyonu da olunca , yapılan çalışmanın ne kadar büyük olduğunun bir delili .

Böyle olursa yakıt hücreleri ile çalışan bu pillerin petrolün yerini alabileceğini söyleyebiliriz .

2011 ‘den bu yana söylen haberde MacBook ‘a bu yakıt hücresini koymuş yada üzerinde çalışıldığı sanılmakta .
Bu çalışmaların sonuçlarını heran alabiliriz ve kullanabiliriz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir