İnternette Geçen Boş Vakitler.

  İnternet ortamın da bulunmanın amacı nedir , niçin interneti , kullanıyoruz ?

Sadece facebook, twitter, skp v.s gibi sosyal medya araçlarından kendimizi arkadaş ortamında, şunu yaptım bunu aldım, şunu söyledim, buraya gittim, demesi içindir.

Firmaların  ve satıcıların ortalık  ta cirit attığı yer de  ve günlerce bir oyuna takılıp arkadaşlarınızı geçmek için ellerimizin, ya fareyle yada klavyeyle haşır neşir olurken boşa geçen zamanı, internet’ te değerlendiremezmiyiz?.

Çocuklarımız da, bizi örnek alıp, aynı ortamlara girip bizlerle, yüzgöz olup, saygıyı yitiriyor ve boş bir kafaya sahip oluyor .

Bilgisayar da çok zaman harcayan  insanların hafızasının seviyesinin düştüğünü söylüyor sosyologlar. Her şey  kaydetdiğimiz için, beyni tembelleştiriyoruz , olan zavallı gözlere oluyor. Beden aktivitemizin de, çok düştüğü bir gerçek , çocuklar ve büyükler daha bu yaşta, parmak ve bel ağrısı ile doktorlara gidiyorlar.

Teknolojiyi kullanmayı abartıyoruz, belkide her şeyin halı hazırda üretilmesi ,satılması, birçok kolaylığın olması boş zamanı ortaya çıkarıyor, çocukların zamanını daha faydalı bilgileri elde etmek, daha sosyal olmak lazım, akşam oldu mu ? eller klavyelerde ve tablet gibi iletişim ağlarına geçiyor , yan dairede bir komşunuz var ve onun ne sıkıntıda ne halde olduğundan bir haber siniz, yeni nesil sanki herkesi  sanal bir ekranda zannediyor.

Hayvanları bile sanal seviyoruz ,her şey sanal, her gün yeni bir trend çıkıyor ertesi günse bambaşka, bence, hayatı beden işi yapan insanlar yaşıyor, onlar ne tablet nede yeni teknolojiden bir haber, olmasını istemezler mi ? belki . Hayatı onların gözünden görmeyi unutuyorlar, masa başı yapanlar.. Her şey ilerde teknolojiye endekslenecek  ve bizler hareket eden teknolojiyi  kullanacağız .

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir