K,K,T,C ‘de “CypSec Siber Güvenlik Konferansı”nda masaya yatırılacak.

K,K,T,C ‘de “CypSec Siber Güvenlik Konferansı”nda masaya yatırılacak. 24 İLE 25 Nisan ‘da düzenlenecek olan güvenlik konferansı , dünya gündeminde olan siber güvenlik tehditleri ve güvenliği için olan bu konferans 2. yılın da 2014 de gündeme gelecek.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurriyeti ‘nin başkenti Lefkoşa da Lefkoşa’daki Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı”nda, siber güvenlik, siber savaşlar, siber casus yetiştirme politikaları ve bu alana yönelik olarak ülkelerin stratejileri ile bilgi güvenliği açısından bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme sahip tehditler değerlendirilecek.
Güvenlik Konferansında düzenlenecek , siber güvenlik kavramları (siber savaş, siber silah, siber ordu, siber tehdit vb.), siber ordu yetiştirme programları ve ülkelerin siber güvenlik stratejileri, bulut bilişim ve güvenlik, malware (zararlı yazılım) analizi ve geliştirme teknikleri, SCADA sistemler ve güvenlik problemleri, saldırı tespit ve engelleme yöntemleri, DDoS saldırıları ve korunma yöntemleri, yazılım güvenliği ve güvenlik yazılımı geliştirme süreçleri, WLAN/EDGE/3G iletişim güvenliği, internet takip/izleme sistemleri, sızma testleri (pentest) ve yöntemleri, internet ortamında istihbarat toplama yöntemleri, Türkiye’de siber güvenliğe verilen önem ve siber güvenlik yol haritası, adli bilişim analiz yöntem ve araçları, bilişim hukuku ve sosyal medya güvenliği gibi konular gündeme gelecek.
KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif ile Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük’ün açılış konuşmalarını yapacağı “CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı”na katılmak için burayı tıklayın sitesi üzerinden online kayıt yaptırılabilecek. –

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir