MEB TEOG ve Fen teknoloji soruları

Bu gün ve dün yapılan sınavlar da TEOG sınavları 28 nisan 2014 günü Matematik, Din Kültürü ve ahlak bilgisi ve Türkçe sınavı yapıldı. 29 Nisan 2014 günü ise Fen ve teknoloji, Yabancı dil ve İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük soruları sorulacak.
2014 Teog sonuçları haziran ayı içerisinde açıklanacaktır. TEOG sonuçları haziran ayı içerisinde hangi gün açıklanacağına dair net bir gün açıklanmadı. Teog 1.dönem sınav sonuçları içinde ocak 2014 ayı içerisinde açıklanacak diye meb duyuru yapmıştı. Teog sonuçları için haziran ayı beklenmekten başka çare yoktur.

Zaten 10-11 Mayıs 2014 tarihiler TEOG mazeret sınavı yapılacak. Ondan sonra TEOG sonuçları okunacak .
SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ
sınav takvimi
a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır
b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı;

[(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

f. 8 inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.

g. Kopya taraması sonucu iptal edilen dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır.

ğ. Özründen veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yılsonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır.

h. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

i. Soru iptali olması durumunda değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır . Bu haberin devamını haber3 den bakabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir