Mobil Seo Nedir?

Günümüzün adeta vazgeçilmez cihazlarından olan mobil cihazlar çok ciddi internet trafiğine sahip hale gelmiştir. Bu sebeple mobil internet kullanıcılarını sitenize çekebilmek için gereken her türlü optimizasyon fırsatını değerlendirmemiz gerekmektedir.

Google, Apple gibi dev şirketlerin   mobil dünya ya ve mobil web‘e yaptıkları büyük yatırımlar da gelecekte mobil dünyanın ağırlığını daha arttıracağının bir başka göstergesidir.

 

Ülkemizde de mobil web kullanımı özellikle gençler arasında çok rağbet gören teknoloji mobil cihazlar yerli mobil servis sağlayıcılarının kullanımı teşvik eden uygun fiyatlı kampanyaları ile büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.

Siz web site sahiplerinin ve web site tasarımcılarının artık mobil web’e uzak durması düşünülemez. Bir an evvel sitelerinizin mobil sürümlerini oluşturmalısınız. Sayıları her geçen gün hızla artan mobil web kullanıcılarından sitenizin de nasibini alması çok önemli bir katkı olacaktır.

  • TEKNİK ÇALIŞMALAR VE ANALİZLER

Mobil internet kullanımından sitenizin gerektiği gibi faydalanması için yapmanız gereken çalışmaları, analizleri bu başlık altında bulabilirsiniz. Bu hususlara dikkat ederek sitenizin mobil verimliliğini sürekli gözaltında tutma imkanına kavuşmuş olursunuz.

  • TEKNİK ÇALIŞMALAR

Sitenizin mobil versiyonundan gerektiği gibi verim alabilmek için sitenizin altyapısını mobil platformlara has teknik özelliklere adapte etmenizin gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir