Nokia MWC Davetiyelerini Dağıtmaya Başladı

Şubat ayında Barselona’da gerçekleşecek, MWC 2014 konferansında birkaç tane akıllı telefon dağıtması beklenen Nokia, davetiye dağıtmaya başladı.

 

Mobil Dünya Kongresi’ne iddialı şekilde gelmeyi planlayan Nokia, kongre kapsamında düzenleyeceği basın toplantısına ilişkin davetiye dağıtımına başladı. 24 Şubat’ta Türkiye saati ile 09.30′da başlayacak basın etkinliğinde Nokia’nın karşımıza çıkaracağı telefon, tabletlere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak şirketin etkinlikte Lumia 1520V, Lumia 1820, Lumia 1525 akıllı telefon modelleri ni görücüye çıkarması bekleniyor. Lumia 1520V geçtiğimiz aylarda tanıtılan Lumia 1520′nin mini modeli olacak, telefon teknik özellikleri itibariyle Lumia 1520 ile aynı özelliklere sahip olacak. Ekran tarafında ise 4.3-inç ve Full HD çözünürlüğün bizleri karşılaması bekleniyor.

Lumia 1525′in ise şirketin phablet modeli olması bekleniyor. Teknik özellikleri henüz bilinmeyen telefonun 6-inç ekrana sahip olacağı konuşuluyor. Nokia’nın etkinlik kapsamında duyurması beklenen bir diğer telefonu ise Lumia 1820 olabilir. 5 ya da 5.2-inç büyüklüğünde Full HD ekranla donatılması beklenen telefon Nokia’nın yıl içerisindeki iddialı modeli olacak.

Şirket ayrıca bir süredir hakkında iddialar, sızıntılar gerçekleşen Android işletim sistemli Normandy kod adlı telefonu da resmen duyurma ihtimali var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir