OTTO kamera, görüntüyü hareketli GIF olarak kaydediyor

Son birkaç senedir hareketli GIF’lerin popülerleşmesiyle internette pek çok yerde bu GIF çalışmaları karşımıza çıkar oldu.

Hareketli GIF çalışmaları yapmak için pek çok yöntem bulunuyor.

Çok yaratıcı işlerin çıkartıldığı ve çoğu zaman eğlenceli olan bu çalışmalar, Kickstarter kampanyası ile artık çok daha kolay yapılabilecek.

otto-kamera-goruntuyu-hareketli-gif-olarak-kaydediyor

————————————————————————————————————————————————-

OTTO isimli kamera, çektiği videoyu hareketli GIF’e dönüştürüyor. Elle kurulan kamera, Raspberry Pi Compute Module adı verilen RAm boyutundaki bir bilgisayardan gücünü alıyor.

Next Thing tarafından geliştirilen Kickstarter projesi, kampanya bitimine 28 gün kala 60 bin dolarlık hedefinin 21 bin dolarını toplamış bile.

OTTO

——————————————————————————————————————————————–

OTTO kamera, 700 MHz ARM11 işlemciye, 512 MB RAM ve 4 GB dahili belleğe sahip. A 5MP CMOS görüntü sensörünü kullanan kamera, 1080p görüntü kalitesinde saniyede 30 kare video kaydı yapabiliyor. Eğer GIF çekmek istiyorsanız, kameranın üstünde bulunan kolu çektiğiniz görüntüye göre bir tur çeviriyorsunuz.

OTTO’yu merak edenler için bir de videosu hazırlanmış. Biz de izlemek isteyenler için buradan yayınlıyoruz. İyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir