Polis (Biber) gazı atan insansız hava aracı Skunk

Gelişen teknolojilerin en önemli kısmı koruma ve savunma araçları olan askeri düzeyde yada teknik deyimle savunma araçları.
Toplumsal olaylar da polisiye olaylarda veya büyük şirketlerin kendini savunması için , büyük olayların çıkmasını engellemek için araçların üretilmesi söz konusu.

Biber gazını atan polisleri ,insafsız olarak yargılayanlar bu aracı görünce ne diyecekler . Polisin biber gazı atmasını isteyecekler emin olun , insansız bu hava aracı , Afrika menşeli Desert Wolf adlı şirket helikopter tarzı hava aracı ile gaz kapsülü fırlatacak ve toplumsal (protesto) faliyet gösteren kalabalık guruplara gaz kapsülü atan insansız hava aracını satışa sundu.

Bu hava aracını ise ilk taliplisi bir maden şirketi oldu.
Bir çok kesim bundan rahatsız olduğu belirtilirken hava aracının nasıl çalışıp faliyet gösterdiği kalabalıklara nasıl bir zarar vereceği bilinmediği için söz konusu araca tepki var .
Protesto eden kalabalıklara karşı kullanılacak olan bu araç sekiz pervanesi ve saniyede 20 kapsül atma kapasitesi ve 4 tanede paintball namluya sahip .
Bu hava aracına verilen ad ise Skunk . Skunk ‘un birde körleştirici lazere sahip ayrıca sesli uyarı sisteme sahip.
Aracın resmini ise IFSEC güvenlik fuarında Salı günü ‘görücüye çıkartan ‘ şirket insansız hava aracının bir fotoğrafını yayımladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir