Projeksiyonlu Bilgisayar Patentini Apple aldı

 Apple,tüm dünyada yenilikçi çizgisiyle biliniyor ve ilginç patent başvurularında göze batuyor.

Apple`ın bu ilginç patentleride gelecek e dair ürünler hakkında ki ipuçlarınıda gösteriyor.Şirketin son hamlesi ise masaüstü bilgisayarlara yönelik oldu.Çok uzun zamandır değişmeyen masaüstü sistemlerinde arklı bir soluk getirebilecek yeni patent, hali hazırda görüntü uçbirimi olarak monitör ya da TV kullanan PC ’lere yenilikçi bir değişimi getiriyor.

patentli

Kablosuz Teknoloji Odaklı;

Monitör yerine üzerinde dahili bir lazer projeksiyon barındıran küçük bilgisayar desk free olarak tanımlanıyor ve masaüstünden bağımsız olarak kullanılıyor. Kolayca taşınabilen ve tamamen kablosuz teknolojiler üzerine odaklanan üründe şarj ve diğer tüm bileşenlerin kablodan ayrı olarak sağlanacağı belirtiliyor.

Geleneksel Projeksiyondan Çok Farklı

Sistemin hala hazırda kullanılan bildiğimiz projektörlerden farklı olarak Raw görüntü verilerini DVD ya da başka dijital kaynaklardan okuyabileceği de düşünülüyor. Klasik projeksiyonların statik ayarlarına karşın  desk free  bilgisayarda yer alacak ivme ölçer , ortam ışık sensörü ve derinlik sensörü gibi donanımlarla dinamik görüntü ayarlarının yapılacağı da ihtimaller arasında.

prejeksiyon

Kullanıcı Arayüzü Uzaklığa Göre

Cihazın kullanıcı arayüzünün görüntünün yansıtılacağı yüzeye olan yakınlık ve uzaklığa göre otomatik olarak değişebileceği söz konusu. Böylece bilgisayarın konumlandırmasında zorluk çekilmeyecek ya da konumlandırmaya bağlı bütün sorunların önüne geçilebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir