Resimler diyarı instagram çöktü

Bu gün TSİ 19;00 sularında instagram çöktü . Yaklaşık iki saat boyunce kimse instagram’a resim yükleyemedi . Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılara ‘Talebinizi karşılayamıyoruz ve sorun üzerinde çalışıyoruz’ mesajıyla karşı karşı geldi. Uygulamayla beraber instagramın kendi sitesine de girilemedi , internetten koptu . Kullanıcıları değişik sosyal plafromlarda siteye ve uygulmaya giremediklerini bildirdiler .
Facebook tarafından rekor bedelle satın alınmasıyla daha geniş bir kitle tarafından tanınan fotoğraf paylaşım servisi Instagram, geçtiğimiz saatlerde henüz bilinmeyen bir sorun nedeniyle çöktü. Web üzerinden erişimde 504 Gateway hatası veren servisin mobil uygulamasında da sıkıntı yaşanıyordu.
Instagram’dan ilk açıklama
Instagram ekibi ise konuyla ilgili hızlı bir aksiyon alarak, önce Twitter üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada hızlı bir çözüm üretmek için tüm çabayı gösterdiklerini belirten Instagram ekibi, kullanıcılara da sabır ve metanet diledi. Şimdilik fazla teknik detay verilmeyen olayın bir hack saldırısı mı yoksa teknik bir arıza mı olduğu konusunun ilerleyen saatlerde açıklık kazanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir