Samsung un kavisli ve UHD televizyonları

Samsung kavisli ve UHD televizyonlarda çok iddialı

 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung İspanya’nın Malaga şehrinde gerçekleştirdiği Samsung Forum 2014’te önümüzdeki dönem satışa sunulacak yeni ürünlerini tanıttı.

 

Ürünler arasında en çok dikkat çekenler ise A4 boyutundaki pro tablet ve kavisli ekrana sahip UHD televizyonlar.

Samsung, bu yıl İspanya’nın Malaga şehrinde gerçekleştirdiği MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Forum’da iki ayrı kavisli tasarıma sahip Curved UHD (ultra HD) TV’sini görücüye çıkardı. Samsung forumda, 12.2 inçlik Galaxy NotePro ve TabPro tabletleri, değiştirilebilir lensli NX30 fotoğraf makinesini, akıllı cepten çıkış alabilen Xpress serisi yazıcılarını da tanıttı.

GÖZLÜKSÜZ 3D DENEYİMİ

Kavisli tasarıma sahip, 78 inç’lik U9000 Curved UHD TV daha geniş görüş açısına sahip. TV ekranının geniş algılanmasını sağlayan panoramik etkisiyle, düz ekran bir televizyona göre, gelişmiş kontrast oranının iki katını sunuyor. Ayrıca yeni ‘otomatik derinlik güçlendirme’ özelliği ile gözlüksüz 3D deneyimi de yaşatıyor.

Samsung Electronics MENA Başkanı Choong Ro Lee, Samsung’un bölgede çığır açacak bir başarı elde ettiğini belirterek, geçen yıl satışlarının bölgede yüzde 38 oranında arttığını söyledi.

 

samsung-un-kavisli-ve-uhd-televizyonlari_1

Samsung Türkiye SEO’su Yoonie Joung ise son 3-4 yılda iyi büyüme rakamları yakaladıklarını söyledi. “Bizim için esas olan Samsung ürünleriyle Türk tüketicisini mutlu etmek” diyen Joung şöyle konuştu:

Türk tüketicisinin zihninde marka olarak ilk sırada yer almayı umuyoruz. Satış noktalarında doğrudan tüketicinin cihazla temas kuracağı deneyimler yaşatmak istiyoruz. Yeni teknolojiyi tüketicinin anlaması bizim için çok önemli. Ev aletlerinde daha az enerji ve daha sessiz şekilde çalışan ürünlerimiz var. 79 ülkede 240 bin çalışanı olan büyük bir şirketiz. Türkiye’de 145 özel Samsung mağazamız var ve bunu 200’ün üzeine çıkarmayı hedefliyoruz. Nisan 15 itibariyle yeni ürünlerimizi,kavisli tv, buzdolabı, klima v.s. bunlar Avrupayla birlikte Türkiye’de piyasada olacak. Türk tüketicisi yeni bir ürünü kolay benimsiyor. Yeni teknolojileri kullanmaya hazır. Yeni trendler için Türkiye ideal bir ülke. Önceden bilmedikleri bir şeyi daha kolay kabul edebiliyorlar”.

samsung-un-kavisli-ve-uhd-televizyonlari_2

Kavisli televizyonlarda iddialı olan Samsung Electronics AV Grup Ürün Müdürü Taner Veysel Kaya ile konuştuk.

Soru: Curved TV’nin LED TV ile en büyük farkı nedir?

Cevap: 2014 senesinde curved yani kavisli tv teknolojisini tüketicininin beğenisine sunacağız. Daha önce sunulmamış sıradışı tasarımla karşı karşıyayız. Tasarımın yanısıra, teknik anlamda da bazı üstünlükler söz konusu. Kavisli TV’lerde gözümüzün televizyonun orta noktasına olan mesafe ile yan-kenarlara olan mesafe eşdeğer düzeyde. Kullanıcıya daha sarmalayıcı, görüntünün içindeymiş gibi bir etki sağlıyor. görüntüler daha gerçekçi bir keyif veriyor.

Kavisli model UDV özelliklere sahip , 4 kat yüksek çözünürlük var. Kullanıcılar tüm detayları tüm resimle ilgili detayları, renkleri görselleri en üst düzeyde yaşayacaklar. Tridi, smart, interaction gibi Samsung’un vazgeçilmez özellileri bu TV ile geliyor olacak.

UHD özellikle kullanıcılara ileriye dönük her zaman kendini geliştirme özelliğine sahip olma imkanı sunuyor. Kendini geliştiren televizyon. İleriki senelerde doğacak yeni gelişmelere, ilerlemelere her zaman açık. Televizyonunuzu güncelleme özelliğine sahip olacaksınız. Alacağınız bir akıllı gelişim kiti sayesinde önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkacak, gelişecek özelliklere açık olacak, kolayca uyum sağlayacaksınız.

samsung-un-kavisli-ve-uhd-televizyonlari_3

-Soru:- Rakiplere göre artısı nedir?

-Cevap: -Kavisli model açısından bakılınca Samsung, 2 kat yüksek kontras sağlıyor, 7 kat fazla sayıda rengi destekliyor, zengin renk çeşitliliği var. Derinlik artırıcı algoritma sayesinde resim, görüntü içindeki her bir obje ayrı ayrı hesaplanıyor ve hesaplanan kontrastlar sayesinde perspektif yaratıyor. Gözlük olmadan adeta tridi hissiyatı yaratıyor.

-Soru: -Ürün ne zaman ülkemizde olacak kaça satılacak?

-Cevap:– 2014 yeni ürün gamı Nisan ortasında piyasaya sunulacak. 32 ile 110 inç arasında tüketiciye ulaştırılacak. Bin TL’den başlayan ve 150-200 bin dolara kadar çıkan fiyatlar olacak. Kullanıcılar, kendi ihtiyaç ve bütçelerine bağlı olarak bunlar arasında tercih yapacaklar

Maç tutkunu, teknoloji tutkunları, sinema tutkunları için uygun bir ürün olacak.

 

Haberin Kaynağı : MYNET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir