Sihirli yüzük Fin geliyor

Sihirli yüzükle istediğimiz eşyalara komut vereceğiz . Baş parmağımıza takacağınız yüzükle ,baş parmağımızla okus pokus yapıp kapıyı,telefonu arabayı,tv ‘yi her türlü araçlarımızı tek elde kullanabileceğiz.

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber akıllı sıfatına erişmeyen nesne neredeyse kalmadı. Akıllı telefon, bileklik, saat derken şimdi de Indiegogo’da bir akıllı yüzük konsepti hayata geçmek için bağış topluyor .

RHLvision’ın ürettiği Fin adındaki bu akıllı yüzük , baş parmak hareketlerini algılayarak birçok işlevi yüzük aracılığı ile yapmanıza olanak sağlıyor . Ürünün temel amacı günlük hayatta kullandığınız diğer akıllı cihazları , tek bir elden ve kolayca kontrol etmek .

Baş parmağınızı saran bir yapıya sahip Fin ile TV kanallarını değiştirmek , veya akıllı telefonunuzu kontrol etmek gibi birçok işlevi sadece parmaklarınızı oynatarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Bluetooth 4.0 desteği sayesinde iOS, Android ve Windows Phone uyumluluğu bulnan yüzük tek bir şarj ile 1 ay boyunca kullanılabiliyor.

Ayrıca cihaz IP67 sertifikasıyla su geçirmez özelliğe sahip . Şimdilik prototip aşamasında olan Fin, Indiegogo’da gereki bağış miktarını toplayabilrse kısa zamanda gerçek bir ürüne dönüşecek.

Ayrıca cihazın 130 $ satış fiyatı olacağını da hatırlatalım.
Fin-550x296

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir