Siz siz olun telefon dolandırıcılarına dikkat edin.

telefon dolandırıcıları

   Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları telefonla arayarak kendilerini hakim, savcı ve emniyet mensubu olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen kişileri takibe aldı.Haber gazete 

Dolandırıcıların ŞANLIURFA’da, telefonla aradıkları kişilere kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp yaklaşık 300 bin liralık dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi. Birçok ünlününde bu şekilde dolandırıldığını duyuyor ve görüyoruz . Aralarında İstanbul, Denizli, Ankara, Çorum, Diyarbakır ve Kayseri’de ikamet eden 10 kişiyi bu yöntemle dolandırdığı saptayan şüphelilerin kimliklerini belirleyen polisler; Mikail A., Mehmet Sait D., Bünyamin D., Ali Osman T., Selim Ç., İzzeddin B., ile Hasan B.’yi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise para, telefon ve çok sayıda sim kartı ele geçirdi. Yaklaşık 300 bin liralık dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 7 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağlık kontrollünden geçirilerek ’İletişim yoluyla dolandırıcılık’ suçundan adliyeye sevk edildi.

Tanımadığınız kişi ve sözde size telefonla ulaşan hiçbir devlet görevlisi sizden para talebinde bulunmaz ,bulunana , siz siz olun telefon aranıp para isteyene inanmayın onu polise ihbar edin , ederkende  izlenip izlenmediğinize de dikkat edin. Muhakak sizde paranız olduğunu bir şekilde öğrenen kişiler sizi izliyor olabilir . Maddi varlığınızı lütfen yakınınız  da olsa dahi ,göstermemeye bakın .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir