Snapchat 16 yaşındaki bir hacker ile baş edemiyor

Gençlerin ve çocukların iletişim ağlarında tüm gün boyunca ellerinde tıklayıp durduklarını ve o dünyanın içinde macera yaşamaksa sıradan bir iş gibi, birilerini zorlamak hoşlarına gidiyor,ne kadar zeki olduklarını göstermek için de böyle saldırılar düzenlerler.Haftalar önce popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Snapchat hack’lenmiş ve yaklaşık 4.6 milyon telefon bilgisi internette yayınlanmıştı. Bunun üzerine güvenlik sistemini elden geçiren şirket yetkilileri ise bu sayede hack saldırılarından kurtulabileceğini düşündü.

henuz_16_yasinda_ama_dunya_devini_cildirtti13912121640_h1122814
Chiponline’de yer alan habere göre; ancak işler pek de Snapchat’in beklediği gibi olmadı. Henüz 16 yaşında olan lise ikinci sınıf öğrencisi Graham Smith, Snapchat’in hala güvenli olmadığını göstermek için uygulamada yeni bir açık buldu ve şirketin üst düzey yöneticilerinden Bobby Murphy’nin telefon numarasına ulaştı.
Bu numaraya açığını bulduğuna dair mesaj atan genç hacker’ın bu girişiminin ardından ise Snapchat bir kez daha güvenlik sistemini gözden geçirdi ve güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştı.
Bloomberg TV’ye konuşan Smith, tüm bu önlemlerin hiçbir işe yaramadığını, Murphy’nin telefonun numarasını aldıktan sonra şirketin açıkları kapattığını, ancak uygulamayı hack’lemenin hala mümkün olduğunu söyledi.
Yeni güvenlik çözümünün sadece şirketin uygulamasını hack’lemek için harcayacağı vakti uzatabileceğini dile getiren Smith, bu işi hobi olarak yaptığını, herhangi bir çıkarının bulunmadığını vurguladı.
snapchat_3_600x900

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir