Sony’den 4K LED TV serisi

Sony, izleyicilere gerçek anlamda mükemmel görüntü kalitesi sunan yeni X-tended Dynamic Range PRO teknolojine sahip BRAVIA  4K yelpazesini, amiral gemisi X9500B serisi ile başlayarak genişleteceğini dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2014’te açıkladı.  Yeni duyurulan X9000B serisi aynı zamanda yeni tasarımı, magnetic fluid hoparlörleri ile de müşterilere yeni bir deneyim vaat ediyor. Piyasaya sürülecek cep dostu X8500B serisi ile izleyicilere daha fazla 4K TV seçeneği sağlanacak.

Toplam dokuz model 4K Televizyon

Sony’nin 4K yelpazesine üç seri, toplamda dokuz yeni modelden oluşuyor. Dokuz yeni 4K TV’nin hepsinin içinde her türlü içeriği güzel ve nefes kesici 4K çözünürlükte sunmak üzere Sony’nin eşsiz yükseltme, süper çözünürlük teknolojisinden yararlanan güçlü görüntü işleme motoru 4K X-Reality PRO bulunacak. Orijinal 4K içerikler için, 4K X-Reality PRO, 4K’dan 4K’ya şablon veri tabanını kullanarak görüntü kalitesini daha da iyileştiriyor. Böylece orijinal 4K görüntülerin netliği, canlılığı artıyor. HD içerikler için, 4K X-Reality PRO sadece piksel sayısını artırmak yerine, yükseltme için içerik uyarlamalı bir veri tabanı kullanıyor. Televizyona yüklenen içeriklere bağlı olarak, 4K X-Reality PRO her pikselin 4K’ya yakın bir deneyim için optimize edilmesini sağlayan uygun yükseltme algoritması seçiyor.

serious-situation_54

——————————————————————————————————————————-

Bugüne kadarki yüksek kaliteli görüntü deneyimi

İzleyiciler aynı zamanda sahnelerin tamamındaki duygulara hayat veren saf, çarpıcı renkler sunan TRILUMINOS ekran üzerinde geniş renk  tadını çıkarabilecekler. Amiral gemisi X9500B serisi aynı zamanda resim kalitesini daha da iyileştiren eşsiz arkadan aydınlatma algoritmasının kullanımı yoluyla daha yüksek pikler, daha derin siyahlara sahip, daha yüksek bir dinamik parlaklık aralığı sağlayan X-tended Dynamic Range PRO’dan yararlanıyor. X9500B serisi, bu üç eşsiz teknolojiyi bir araya getirerek bugüne kadar görülmüş yüksek kaliteli görüntü deneyimini elde edebiliyor. Ayrıca, X9500B serisi düşük parazitli, daha güçlü ve daha zengin bas sunma yeteneğine sahip yaklaşık 0,75 litre kapasitelik bir hoparlör kutusu içinde 1,5 metrelik uzun bir kanalı bulunan yeni bir çift yönlü Long Duct Hoparlör ile birlikte geliyor. Aynı zamanda, düşük frekansları daha da fazla desteklemek ve televizyonun büyük ekran görüntülerine ayak uyduracak güçlü ses oluşturmak için televizyonun arkasına gömülü sub woofer lara sahip (85 inçlik model için 2 subwoofer, 65 inç için 1 subwoofer).

serious-situation_26584

——————————————————————————————————————————–

Wedge tasarım anlayışı sabitliği artırıyor

X9000B serisi  yenilikçi yapı olan ve ekran boyutunun büyümeye devam ettiği için sabitliği artırmak üzere “Wedge” tasarım konseptine uygun tasarlanmış. Sony, televizyonun ağırlık merkezini aşağıya çekerek geleneksel televizyonlara kıyasla daha küçük bir ayak büyüklüğü elde ederek büyük ekran boyutuna rağmen geniş yelpazeye yayılmış kurulum seçeneklerine imkan veriyor. Kurulum seçeneklerinin artırılmasına ek olarak, televizyonun ses kalitesi iyileştirildi. Kama şekli kapasiteyi artırdığı gibi düz ekranlı televizyonda bugüne kadar eşi görülmemiş derecede derin, daha güçlü ses sağlamak üzere büyük hoparlör eklemek için kullanılıyor. X9000B, harika görünümlü, detaylı 4K görüntüler ile birlikte, büyük beğeni toplayan öne bakan Magnetic Fluid Hoparlörler üzerinden son derece net ses sunuyor. Aynı zamanda, yuvaların tek bir noktada bir araya getirilmesi ile birden fazla kablo ihtiyacının yönetilmesine yardımcı olarak televizyona daha sade, zarif bir görünüm kazandıran bir yuva çoğaltıcı içeriyor.

series-situation_2542

————————————————————————————————————————-

İçerik görüntülemenin yeni yolu: One-Flick Entertainment

4K televizyon kullanıcı deneyimi, Sony’nin yeni içerik görüntüleme yolu olan One-Flick Entertainment ile de geliştirilecek. One-Flick Entertainment, izleyicilerin içeriği hızlıca seçip keyfini sürmesine imkan veriyor. Üstelik sadece program ve filmlerle sınırlı değil, aynı zamanda dijital yayın, ağ içeriklerinin yanı sıra kişisel fotoğrafları de içeriyor.

HDMI 2.0 sayesinde 4K/60p içerik görüntüleniyor

4K LED televizyonlar, 4K/60p içeriği göstermelerini sağlayan en son HDMI standardı HDMI 2.0’ı da destekliyor. Standart, spor gibi hızlı hareketler barındıran içerikler için ideal standart. Televizyonlar aynı zamanda akıllı telefon, tabletlerden 4K içeriği destekleyen MHL 3.0 ile uyumlu. Bu özelliklere ek olarak, yeni modellerde HEVC’yi destekleyen, gerçek zamanlı veri akışı hizmetlerinden 4K/60p içerikleri oynatabilen yeni bir dekoder bulunuyor.

Sosyal Görüntülemeyle uzaklar yakınlaşıyor

Eşi benzeri olmayan TV için Exmor R sensör ile donatılan yeni BRAVIA TV’lerde, kullanıcılara aileleri, dostları, sevdikleri ile, aralarındaki coğrafi mesafeler önemli olmaksızın Skype üzerinden görüntüleme deneyimlerini paylaşmanın rahatlığını sağlayan Sosyal Görüntüleme bulunuyor. Dahili kamerada kullanılan teknolojiler, konuşmaların asla televizyonun sesi ile boğulmamasını, aydınlatmanın zayıf olduğu odalarda dahi her zaman canlı, net görüntüler yayınlanmasını sağlıyor.

Evde bambaşka bir maç keyfi yaşayın

Futbol hayranları kendilerini stadyumun tam kalbine taşıyan Canlı Futbol Modu’nun keyfini çıkartacak. Canlı Futbol Başlatıcı aynı zamanda izleyicilerin daha önce kaydedilen görüntüleri YouTube, resmi FIFA video kanalından izlemelerine, hatta maçın geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmelerine imkan sağlıyor.

Nefes kesici görüntülerin dünyasına davetlisiniz

Sahip olduğu görüntüleme teknolojilerinden yararlanan Sony, aynı zamanda yeni BRAVIA TV’ler üzerinden kullanıcılara, seçkin fotoğrafçılık topluluğu 500px’e de erişim sağlıyor. Kullanıcılar, televizyon ile mümkün olan en iyi kalitedeki nefes kesici görüntülerin dünyasına davet ediliyor.

 

teknolojioku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir