Tabletinizin ekranından dokunduğunuz resmin şeklini hissedeceksiniz!

MWC 2014 tabletin ekranına dokunduğunuzda hissedebildiğiniz tableti tanıttı.
MWC 2014, Fujitsu ,ekranlardaki resimlerin üzerinde parmaklarınızla dokunduğunuzda o cismin şeklini size yansıtıyor,pürüzlerini şekillerini parmak uçlarınızla hissediyorsunuz,bu teknolojiyi sağlayan Tactile Sensation teknolojisine sahip ekranla yaptığı prototip tableti herkese tanıttı.
Teknoloji devi Fujitsu’nu geliştirdiği bu teknik önümüzdeki zamanlarda standart olacağını belirtiyorlar ,tüm dokunmatiklerde.
Bu ürünü Fujitsu 2015 ‘ e kadar piyasaya çıkabileceğinden bahsediyorlar . Bu teknolojide ekranın değişik yüzeylerinin farklı frekanslar da vibrasyon yayıyor ve parmak ucunda görüntünün dokusunu hissettiriyor .MWC 2014 etkinliğinde Fujitsu stadında gelen ziyaretçiler tabletteki timsah resminin derisindeki kabarıkları hissetmişler . Teknoloji geliştikçe , belkide haberlerimizi yazarken okuyucularımızın hissedebilen teknoloji sayesinde resimlerde ki etkilişim sayesinde haberlerimiz daha bir ilginç ve hissedilir olabilecek ,en çok ta gözleri görmeyen insanlar için büyük gelişme bu teknoloji . Ressamlar ve heykel traşlar ve yapı ve üretim çizimlerinde çok önemli bir teknoloji olarak karşımıza çıkacak dokunmatik hissedilen ekran .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir