Teknolojinin insan sağlığına zararları

Uzun süre tablet bilgisayar ve cep telefonu kullanan kulanıcıların solunum ve kalp hastalıkları riskinin artığı yönünde ve bu ölümle de sonuçlanabileceği belirlendi.

Araştırma yapan , İngiltere’deki Kayropraktik  Derneği  ‘ nin ,uzun süre bilgisayar ve cep telefonu kulanıcılarının  belli bir süre sonra , kamburlaştığı  ve bu duruş yüzünden kan akışı kötü yönde etkilendiği için , ileri zamanlarda solunum ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinin arttığını belirtiyorlar .

Sandalye de ,yata otururken kambur durmanın , obezite kadar riskli ve  ölümle sonuçlanabileceği  ,riskininse  vücudun  kitle indeksi ile 30!u üzerinde bir kişinin kişiyle aynı olduğu söylendi.

Kişilerin bu duruş bozukluğunun tehlikesini uzun  zamanda olduğu için anlamadığı bu yüzden de önlemini alınamadığı da söylendi .

Bu yüzden kullanım zamanını cihazlarda azaltması ve göz seviyesine getirip , kambur durmadan onurganın dik kalmasını sağlayın , arada dolaşıp kan dolaşımını yenilemek ve mümkünse gözlerinizi de sürekli bir noktaya baktığınız için gözlerinde bozulduğu bu yüzden gözlerinize de  spor yaptırmak gerekli .

Alışkanlıkların değişmediği müdettçe , bu cihazları daha az kulanmanın ve göz hizasında olması gerektiğini

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir