Teknolojinin son görüntüsü Robocop Official Trailer 2

Çok yakın gelecekte insanlar teknolojide üst seviyeye gelecek, bu seviyede barışçıl olmayan yanlar çıktığı anda üstünlük taslayanlar yeni teknolojik gücü ,güce hakim olmak için kullanacak ve her gelen bu savaşı artıracak , zengin ve güçlü devletler zamanla çökecek ,herşeye hazır sömürücü olan bu devletlerin unuttuğu şey ,insnların ezilmekten ve sömürülmekten hoşlanmadığı ,o insanlarında aralarına girip onlar gibi davranıp,intikamların feci şekilde almaları olacaktır , Teknolojiyi insanların nasıl kullanıldığıyla alakalı bir gelişme aracı olmaktan çıktığı anda tenkoloji yok olacaktır . bu bir öngörüdür .
Çoğalan insan nufusu artık , daha çok güzel yaşama imkanı peşinde koşacak , Dünya içinde fakir ve gelişmemiş ülkeler sömürenler yüzünde vahşet ve savaş içinde acı çekmekte . Birileri cebini doldurma için insanları insanla kıyıp yok ediyorlar .Geçmişe gidecek olursak silah gelişimi yüzünden teknolojinin geliştiğini söyleyebiliriz . İnsanlar film yaparken bile yaşamsal çevrelerini anlatan değil savaş esnasındaki alet erdavatlarını yayınlıyorlar.Uzay bilmide devletlerin güç göstergesi için yapılmış ,kısacası bilimi askeri alanda ekseri kullanmışlar. Şimdilerde elimizde tablet bilgisayar telefonlar gözlükler saatler varsa bu filmlerin hayal gücünü gerçeğe yansıtan Teknoloji bilmidir . Birileri hayal ediyor birileride onu icat ediyor ,Devletlerin teknolojiyi insana faydalı olması için kullanmaya başlamadıkça ,insanlara vermedikçe gerçek barış dünyaya gelmecek gibi gözüküyor ,alttaki yazıda hayal gücü ile öngörünün önümüzdeki, zamanda ki görüntüsü ,bir filmin anlatımıdır.
robocop_poster_p_2013
Uluslararası mega şirket OmniCorp, 2028 yılına gelindiğinde robot teknolojisinin önde gelen tedarikçilerinden biri olmuş ve dünya çapındaki yüksek satış rakamlarıyla bir hayli kar elde etmiştir. Aynı zaman diliminde yaşayan idealisy polis memuru Alex Murphy ise yaşadığı şehir Detroit’te suçu bitirmek için uğraşmaktadır.
robocop_new_ed_209_0 Yine zorlu görevlerinden birine çıktığında bu kez şansı yaver gitmez ve vahşi suçlular tarafından saldırıya uğrar. Ağır yaralı olarak bulunan Murphy’nin hayatta kalması neredeyse imkansızdır. OmniCorp’ta çalışan bilimadamlarından biri olan Dr. Dennett Norton, ajan Murphy’i robot teknolojisinin bir sonraki adımında kullanmaya karar verir. Yarı insan yarı robot formatında yeni bir polis prototipi yaratılacaktır ve Murphy bu türün ilk kobayı olacaktır. Böylelikle ortaya çıkan RoboCop’un durdurulması neredeyse imkansızdır ve durmaksızın suça karşı savaşması için programlanır. RoboCop, olağanüstü yetenekleri, sınırsız gücü ve uzaktan kontrol edilebilirliği sayesinde mükemmel bir prototip olmayı başarmıştır. Ancak kendini yaratan insanların öngöremediği önemli bir gerçek vardır. Makinenin içinde yaşayan ‘insan’ belli belirsiz de olsa geçmişinden bir şeyler taşımaktadır.
robo
Filmin yönetmen koltuğunda José Padilha bulunurken, başrollerini Joel Kinnaman, Douglas Urbanski, Abbie Cornish ve Gary Oldman paylaşıyor.
tıkla fragman izle
tıkla izle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir