Temizlik onlardan sorumlu olacak

Şimdi bu haberi okuyan erkek ise kadınlara iş kalmadı diye düşünebilir , bayanlar ise bu habere memnun kalacak. Bir evin tozunu her gün almak kolay değil , bunun için temizlikçiye verilen paralar da cabası.
Birçok insan için kabus olan ev temizliği gelecekte sadece bir düğmeye basılarak tamamlanabilecek. Ünlü beyaz eşya üreticisi Electrolux tarafından düzenlenen tasarım yarışmasının galibi “Mab” ismi verilen icat oldu.
healthy-homes-electrolux-announces-2014-desig-L-OLzroG
Kolombiyalı bir tasarımcı, evi kendi kendine temizleyen bir cihaz geliştirdi. Uçan küçük robotların kullanıldığı sistem için tek tuşa basmak yeterli.
Yarışmanın birincilik ödülünü alan ve gelecekten gelmiş gibi duran temizlik makinesi, evi taradıktan sonra kirli yerleri belirliyor ve temizlenmesi için arı benzeri küçük robotları bölgeye yolluyor. Kolombiyalı tasarımcı Adrian Perez Zapata tarafından tasarlanan cihaz, ev sahibi keyfine bakarken evin temizliğini gerçekleştiriyor.
temizlik robotu ve arıları
Milleyet’te yer alan haberde Zapata’nın, bir çiçekten polen alan arılardan esinlendiği belirttildi. Yarışmada, yemek hazırlayan üç boyutlu yazıcı ikinci sırayı alırken, temiz havayı çeken kent duvarı üçüncülük ödülünü kazandı. Bu temizlik yöntemini evlerde kullanabilmek için ise biraz beklemek gerekecek. Çünkü bu ürünün seri üretime geçmesi için henüz bir plan yok.
temizlik arıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir