Trafik polisinden ve radardan kaçma taktikleri

İnsan oğlu yaptığı hataları ve kusurları örtmek için çeşitli taktikler yapar . Yasalar insanı koruma amaçlı tedbirler koyarken , bu tedbirlere uymamanın cezası için de gerek para gerekse hapisle cezalandırıyor .
Gece alkol alan ve hız yapan bazı uyanıklar cezadan kurtulmak için , bazı yöntemler uyguluyor .
Alkol aldı ve trafikte polis çevirmesi var , polis onu durdurup alkolmetreye üflemesini söylüyor eğer ağıza sokulan cinstense dilin altına koyup üflüyor ve sonuçta ,sıfır çıkıyor ,eğer ağıza sokulmayandansa yakalanıyor .
Halbuki yeni çıkan italyan 2045 Tech şirketinin çıkardığı alkolmetre ile kandaki alkol seviyesini nefesinizden ölçerek uygun seviyede olup olmadığınızı belirliyor ve aşırı alkol varsa taksi çağırmayı öneriyor . Tabi alkollü insan bunu uygulamaya sokarmı orası tartışmalı . Başka cihazlarda akıllı telefonların kulaklık girişine sokulup İOS ,Android ve windows ‘lu telefonlarda bağlanıp üfleyip ölçüm yapılabiliyor .akıllı telefon alkolmetreTrafik de hız yapan bazıları ise radarı fark edince emniyet şeritlerinden geçip cezadan kurtulduklarını söylüyorlar . Ama beş kameralı radarlardan sa kurtulamıyorlar . Trafikte telefonla konuşup yakalan bazı sürücüler se ellerinde fazla telefon bulundurup telefonda kimse ile konuşmadığını gösteriyor polislere .
Ama bu uyanıkla kendilerini kandıran sürücüler , kendi hayatlarına kastetiklerinin farkında değiller bu gibi şeyleri yapıp , etraflarına ne kadar akıllı olduğunu
belirtiyorlar .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir