Türk Hava Kurumunun yeni helikopteri

Gelişen Türkiye ve kurumları daha iyi hizmet verebilmek için kendi kurumlarına araç ve yeni teknolojik ürünleri ile büyümekte . Türk Hava Kurumu ‘ da kendi bünyesine yeni bir helikopterini tanıttı .

Yeni helikopteri ile gece görüşü sayesinde gece uçuşu da yapabilecek . Gece görüşlü hava ambulansının Türk Kuşuna ait bir havaalanınında tanıtımında , sivil sektörde sağlık alanında hizmet verileceği belirtildi .

Tanıtım da konuşan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, tanıtım da şunları belirtti ,5 helikopter ile başladıkları hizmeti şimdi 17 helikopterle sürdürdüklerini ifade etti.

Helikopterlere yeni kabiliyetler kazandırdıklarını belirten Yıldırım, “Helikopterlerimizin 8 tanesi geceleri ambulans ve arama kurtarma hizmeti yapabilecek. Pilot arkadaşlarımız gece görüş gözlükleri ve kasklarıyla birlikte gece uçuş yapabilecek kabiliyete sahip olacaklar.

Bu helikopterlerle hem ambulans hem de arama kurtarma hizmeti verebileceğiz. Bunu, ülkemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Helikopterlerin büyük şehirlerde ilk etepta bulunacağı
kaydeden Yıldırım, “İnsanlar, yaşamlarını sadece gündüz değil gece de devam ettiriyor. Ambulanslarımız, kaza, doğum ve acil hasta vakalarında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapacak. Bu kabiliyet çok az ülkede kullanılıyor” dedi.

Konuşmadan sonra da helikopterin tanıtım uçuşu yapıldı .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir