Warcraft filmi sadece hayranları için yapılmıyor

Şu sıralar oyun dünyasını film endüstrisine başlayan köprünün baş tacı olan Warcraft filmi için yeni açıklamalar geldi. Henüz hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz ve sadece tek bir fotoğrafını gördüğümüz ilk Warcraft filmi 2016 yılında bizlerle birlikte olacak.

Filmin yapımcısı  Legendary pictures’ın CEO’su Thomas Tull yaptığı bir röportajda proje hakkında bazı detaylar verdi.

Source Code ve Moon filmlerinin yönetmeni Duncan Jones tarafından çekilen film için Tull ilk önce bir oyunun film uyarlamasının başarılı olması için ne gerektiğini açıkladı.

Buna göre bu tazı filmlerin oyunu seven taban kitlenin dışındaki insanların da ilgisini çekecek cinsten olması gerekiyormuş.

“BU işi doğru bir şekilde halledemezsek bu iş sonsuza dek sürer. Çok uzun bir süre gerektiriyor. Sanırım yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de sürekli olarak bu oyunu kaç kişinin oynadığını düşünmek. Tamam o rakam fazla, onu bir kenara koyalım, lakin oyunu oynamış olan herkes filmi görmeye gitse bile bu hala yeterli bir sayı olmayacaktır.”

warcraft-filmi-sadece-hayranlari-icin-yapilmiyor

Hem oyunun hayranlarını memnun edecek hem de konudan bir haber insanların ilgisini çekecek bir denge yakalamanın zor olduğunu itiraf eden Tull oyunun geniş altyapısını göstererek filmin oldukça merak uyandıran bir hikaye anlatabilme kapasitesinin olduğunu vurguladı.

“Her şeyden önce bir oyunun filmini yapmak farklı bir eğlence yapısı. Zor bir iş. Warcraft’ın bizi ayarttığı nokta 100 tane romanının olması. O kadar derin bir miti ve tarihi var ki bu bizi heyecanlandırıyor. Nitekim oyunculara ‘Oynadığınız oyunun bir filmini yapacağız’ demek bana çok cazip gelmiyor.”

“Anlatacağımız hikayenin büyük, evrensel temalara sahip olması gerekiyor ki oyunu bilmeyen insanlar da neler olup bittiğini anlasınlar. Elbette bu demek değil ki oyun hakkında sevdiğiniz şeyleri katmayacağız, nitekim bu da bana cazip gelmiyor. Bizim gerçekten yapmak istediğimiz şey hayranların gerçekten sevdiği bir şeyi alıp onu herkesin anlayabileceği bir şekilde aktarmak. İşte bu yüzden bu kadar çok uğraşıyoruz.”

2016 yılında vizyona girecek filmin başrollerinde Ben Foster, Travis Fimmel, Paula Patton, Toby Kebbell ve Rob Kazinsky olacak. İnsanlarla Orc’ların arasındaki çatışmanın başlangıcına götürecek olan filmde Lothar ve Durotan karakterlerini göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir