Wargaming ve RAF Müzesi, Dornier 17 Kalıcı Sergi Alanı’nı Duyurdu

2013’te Wargaming ve Kraliyet Havacılık Müzesi güçlerini birleştirerek yaşayan son Dornier Do17 savaş uçağını su yüzüne çıkartıp korumaya aldıktan sonra, bu süreci ziyaretçilerle paylaşıp, uçağın tarihini ve II. Dünya Savaşı’ndaki rolünü öğrenmelerini sağlamıştı. Sergi şu anda restorasyonu tamamlanan parçaları halkla etkileşimli olarak paylaşmakta, bir yandan da gönüllü ekiplerle restorasyona devam etmekte. Gelecek yıl restorasyon çalışmasının sonlanmasının ardından Dornier Do17 savaş uçağı, Cosford Birleşik Krallık’taki Kraliyet Havacılık Müzesi çalışma alanından alınacak ve Londra’daki müzenin Wargaming.net Gösterim alanı’na sevk edilecek.

28 Şubat 2014’te, Wargaming.net Gösterim Alanı’nın açılış kutlamaları kapsamında Wargaming ve Kraliyet Havacılık Müzesi, artırılmış gerçeklik sayesinde kullanıcıların Dornier’ı Müzenin üzerinde uçarken görebileceği Apparition adlı mobil uygulamayı yayınladı. Uygulamayı kullananlar, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce sanal Dornier 17’nin fotoğrafını çekti ve Avustralya, Birleşik Krallık, Ukrayna, Filipinler, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’nden olmak üzere toplam 15 fotoğraf Wargaming Uygulama Alanı’nda sergilenmek üzere seçildi.

Wargaming Özel Projeler Direktörü Tracy Spaight: “Tüm dünyadan insanların Dornier Do17 yenilenme sürecinin her aşamasına katılabilmelerini sağlamak gerçekten mutluluk verici bir deneyimdi.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak askeri tarihi korumak için yatırım yapıyoruz. Bu eşsiz emanetlere karşı şükranlarımızı sunmayı ve minnetimizi göstermeyi önemli buluyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir