WhatsApp’tan 24 saatte 64 milyar mesaj

WhatsApp Ağustos ayında bir gün içinde 27 milyar mesaj gönderildiğini söyleyerek rekorunu açıklamıştı.
Popüler mesajlaşma uygulaması daha bir yılı dolmadan rekorunu ikiye katlamayı başardı.

WhatsApp gün içerisinde Twitter hesabından 24 saatlik vakit dilimi içerisinde tatbikat üzerinden 64 milyar mesaj gönderildiğini açıkladı.

WhatsApp, 64 milyar adet mesajın 20 milyarının gönderilmekte olan iletiler; 44 milyonunun ise alınan iletiler olduğunu belirtiyor.

Bu sayılar arasında bir eşitsizlik olması’nın nedeni ise grup mesajlaşmalar. WhatsApp’in sevilen bir özelliği olan grup mesajlaşma böylelikle ne kadar sıklıkla kullanıldığı ortaya çıkmış oluyor.

Zirvedeki yerini kaptırmıyor

Facebook tarafından 16 milyar dolar karşılığında geçtiğimiz aylarda satın alınan ve gittikçe kalabalıklaşan mesajlaşma uygulamaları arasındaki şampiyonluğunu ısrarla sürdüren WhatsApp, tek gün içinde 64 milyar mesaj gönderim sayısıyla da basit kolay zirvedeki yerini bırakmayacağını kanıtlıyor.

Ayrıca Haziran ayında 18 milyar, Ağustosta ise 27 milyar mesaj rekoruna ulaşan WhatsApp’in bu sayıyı 64 milyara çıkarması uygulamanın ne kadar hızlı büyüdüğünü de açıkça gösteriyor.

Böylelikle WhatsApp diğer uygulamalar tarafından kolayca kırılamayacak bir rekora imza atmış oluyor.

465 milyon etkin aylık kullanıcıya sahip WhatsApp’in önümüzdeki zamanda sesli arama özelliği kazanması platforma yeni kullanıcılar katmasının yanında tatbikat içi aktivite’yi artıracağı tahmin edilirken Facebook gibi bir sosyal medya devinin kanatlarının altına girmesiyle WhatsApp’in ilerleyen zamanlarda bizi daha da şaşırtacağını söylemek mümkün olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir