Yeni fuar büyük ilgi gördü!

Teknojilerin tanıtımı ilk yenilikleri görmek için Barselona’ya akın etti.

İspanyanın Barselona şehri fuara ev sahipliği yapıyor. GSMA (Mobil Dünya kongresi MWC) İlk günden itibaren birçok insanı ağırladı , Gelen habercilerin en önemli problemi internetin zayıf olması ,olarak  belirtildi . Birçok teknoloji devi fuara en son yeniliklerini tanıtırken Apple ise gözlemci olarak katılması teknoloji severlerini üzüntüye sevk etti .

Fuarda(MWC)GSMA ‘da , özellikle mobil telefon ve tablet alanında çıkan yeniliklere büyük ilgi gösterdi. İspanya’nın veliaht Prensi Felipe açılışını yaptığı kongreye katılımın yetmişbeşbin kişiyi aşması düşünülmekte .  27 Şubat 2014  tarihine kadar devam edecek olan GSMA Mobil dünya Kongresine (MWC)  iki yüz den fazla ülkeden onbeşbine yakın firmanın stant aştığı öğrenildi. Türk firmalarının da yakın ilgi gösterdiği fuarda yirmi stant bulunuyor.

Fuar da Samsung’un Galaxy S5 ‘i cep telefonu modeli , Facebook ‘ un kurucuları olan Mark Zuckerberg ve Jan Koum’un kongre salonunda birer konuşma yapması. Nokia ‘ da  Android’li yeni işletim sistemi terminalini görücüye çıkarttı . Nokia  220 ,  X  ve  XL  modellerini  seksendokuz  ile yüzelli dolar fiyat aralığında satışa sundu . Fuarın diğer yıldızları ise: LG markasının cep telefonu modelleri; Huawei’nin  , Talk band1 adlı bileklikli cep telefonu ;  HTC ‘ nin Google  Now servisiyle çalışan cep telefonuyla bağlantılı saati ; Acer markasının farklı fotoğraf  çekme özellikleri olan yeni Liquid E3 cep telefonu ile Sony’nin Xperia Z2 yeni cep telefonu modelleri ve tabletleri oldu..

Daha ayrıntılı haber için burayı tıklayabilirsiniz.   Görünen o ki biz haberciler size bu fuar dan birçok haberi de gündeme getirecek . Yenilikler ve haberler için internete yüklene gazetici arkadaşlar sayesinde bizler de bilgileneceğiz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir