YouTube “Müslümanların Masumiyeti” filmi telif’e takıldı

Filim Yayınlandığı dönemde Müslümanların büyük tepkisine neden olan film, İslam karşıtlığı nedeni ile değil, bir oyuncunun açtığı telif davası üzerine kaldırılıyor.

ABD Temyiz Mahkmesi teknoloji devi Google‘a, bünyesindeki video paylaşım sitesi Youtube‘daki İslam karşıtı filmi kaldırma talimatı verdi.

Video paylaşım sitesi Youtube‘daki İslam karşıtı filmde rol alan aktris Cindy Lee Garcia’nın, Google’a karşı bir temyiz mahkemesinde açtığı davayı kazandığı bildirildi.

San Francisco’da bulunan ABD 9. Temyiz Mahkemesi’ndeki davada, üç yargıçtan ikisinin filmin kaldırılması, birinin ise karşı oy kullanması sonucunda, ‘Müslümanların Masumiyeti‘ adlı İslam karşıtı filmin Youtube‘dan kaldırılması kararına varıldı.

youtube-muslumanlarin-masumiyeti-filmi-telife-takildi_1

————————————————————————————————

Google‘dan email yoluyla yapılan açıklamada, ”Bugün 9. Temyiz Mahkmesi, bir aktrisin rol aldığı Müslümanların Masumiyeti’nin 5 saniyelik görüntüsü yüzünden telif hakkı iddiasıyla filmin servislerimizden kaldırılması talimatını verdi” açıklamasında bulunuldu.

Google, 14 dakikalık ‘Müslümanların Masumiyeti‘ adlı Hazreti Muhammed’e hakaret ve iftira içeren filmle ilgili Obama’nın daha önce yaptığı ‘filmi kaldırın’ talebini reddetmişti.

youtube-muslumanlarin-masumiyeti-filmi-telife-takildi_2

——————————————————————————————————

Haber Kaynağı: TurkishNY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir