10 bin video oyunu biriktirip büyük rekor kırdı

 Michael Thomasson 12 yaşında neolde aldığı video oyunu Kozmik Avenger ile başlamıştı video oyunu biriktirmeye. 31 yıl sürekli oyun aldı, yaklaşık 11,000 oyun biriktirdi.

Thomassonun video oyunları çok olması için sürekli video oyunu alıyor. “Guinness World Records 2014 Gamer Edition.”dünya rekorlar sahibi olmayı başardı.

“onun kartuşlu, lazer disk üzerinde oyunları var. Thomssonun VHS-tabanlı oyunları, kaset tabanlı oyunlar var, ” Thomasson Buffalo , evinin bodrumunu koleksiyonu ile doldurdu, koyacak yeri kalmadı, dedi.

Bugüne dek biriktirdiği oyunlara yaklaşık 800 bin dolar harcadığını dile getiren Thomasson, sadece lazer disk veya disket sürücülerde oyun saklamadığını, aynı zamanda VHS ve teyp kasedindeki oyunların da koleksiyonunda yer aldığını belirtti.

PlayStation ve Xbox dışında Casio Loopy ve Pippin gibi çok eski konsollara ait oyunlara da sahip olan Thomasson’ı bu tutkusu sayesinde artık tüm dünya onu tanıyor.
Thomasson evlendiği zaman oyunlarını satmak zorunda kalmış ama bu onu yıldırmamış,yılda 3000 $ bütçe ayırmış oyunlara .
Thomasson oyunlar tasarlıyor ve 2D animasyon, oyun tasarımı ve Buffalo Canisius Koleji’nde video oyunları tarihini öğretiyor. Ayrıca dergi ve kitaplar için konu üzerinde yazıyor.

Hala aktif bir koleksiyoncu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir