Bir tweet ile eve teslim

Twitter e-ticaret dönemini başlatıyor.

 

Alınan bilgilere göre şirket konu ile ilgili olarak on line ödeme şirketi Stripe ile anlaşma imzalamaya çok yakın. İki taraf arasında anlaşma imzalandıktan sonra, bir tweet ile alışveriş yapabilmek mümkün olacak.

 

Twitter’in on line ödeme sistemlerini sitesi bünyesinde hayata geçirdikten sonra ilk etapta Fancy.com isimli on line ticaret platformu ile anlaşması bekleniyor. Twitter kurum ile anlaştıktan sonra Twitter üzerinden ürün alımı resmen başlayacak. Modelin genişlemesi dahilinde Twitter’ın başka firmalarla masaya oturması bekleniyor.

 

YENİ ÜRÜNLERİ HABER VERECEK

 

Recode isimli internet sitesinin haberine göre Twitter on line ticaret hamlesine giriştiği zaman sitesinin ‘keşfet bölümünde’ yeni ürünler gözükebilecek. Firmalar ürünlerini belli paralar ödeyerek bu bölümde üst sıralara çekebilecek. Böylece müşteriler ürünleri daha kolay fark edecekler. Twitter üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin isim, adres, kredi kartı bilgilerini sisteme girmeleri yeterli olacak. Aynı zamanda tüketiciler ürünlerinin teslimat aşamasını Twitter üzerinden takip edebilecek.

 

Twitter’in e-ticaret brimi nin başında ise eski Ticket master CEO’su Nathan Hubbard bulunuyor. Facebook’ta önceden online ticaret hamlesine girişmiş fakat zayıf talep yüzünden daha sonra bundan vazgeçmişti. Twitter’in ise bu konuda ne kadar başarılı olacağı merak ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir