Facebook login koruma altına alıyor

Başka web sitelerine girerken sizden sosyal sitelerden beğeni isteyen ve ordaki facebook hesabını etkinleştiren facabook girme yani login yapma artık koruma altına alınacak .
Bu kararı f8 Geliştirici konferansında sahneye çıkıp konuşan CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook Login’e anonim özelliği eklediklerini açıkladı.
Yeni özellikle birlikte, herhangi bir siteye veya uygulamaya Facebook hesabınız ile üye olmak istediğinde , kimlik bilgilerini giriş yapmak istediğin servisle paylaşmamayı ; hangi bilgilerinin paylaşılacağını siz seçebiliyorsun.

Her hangi bir web sitesine veya uygulamaya kimlik bilgilerini vermemeyi seçtiğinizde , size özel Facebook ID’si paylaşılıyor ve bu sayede servisi deneyimlerken hiçbir kısıtlama ile karşılaşmıyorsunuz.

Anonim olarak giriş yapıldıktan bir süre sonra eğer uygulama veya servis güvenini kazanırsa , doğrudan Facebook hesabın ile giriş yapmayı tercih edebilirsin. Bu açıdan bakıldığında, Facebook Login ’e eklenen bu yeni özellik , risksiz deneme metoduna benzetilebilir.
Kısacası facebook kullanıcısı seçenekleri ve güvenliğini artırabilecek ve kendi tercihlerini karşıda ki uygulama değil kedi belirleyecek .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir