Facebook yeni görünümünde gizlilik ayarları değiştirdi

Yeni görünümde değişiklikler yaparken dünde gizlilik ayarlarında yeni gelişme oldu , artık Facebook kullanıcıları resimlerini kullanırken uyarı mahiyetinde bir uyarı butonu gelecek ve size bu resmin kimlerin görmesini istediğinizi soracak . Son zamanlar da bir çok kullanıcın facabook görüntüsü değişmiş sonra bir daha değişmiş eskisine benzer yeni görüntüde solda olan ayarların sağa geçtiğini gördük .
İletinizi paylaştığınız da ‘arkadaşlar’ ‘özel’ ve ‘herkese açık’seçeneklerinde seçim yapıyorduk şimdi yeni düzenleme de ise daha detaylı seçenek verilecek mesela ‘herkese açık ‘ seçeneği seçtiğiniz de bu listenizdeki olmayanları dahil herkese açık olacak şklinde uyarı gelecek .
Bunu yapmalarının sebebi ise kullanıcıların “herkese açık” ayarının ne olduğunu bilemedikleri ve kullanıcıları bu konuda bilgilendirecek . Dinazor resmi ile gelecek olan bu hatırlatma kutuları ekrana gelecek ve bizi uyaracak .Kısacası sizi yönlendirecek “bu iletiyi kimlerle paylaşıp paylaşamayacağımızı soracak .Kullanıcı da gizlilik ayarlarından bunu değiştirebilecekler .Kullanıcılar kimlerin neyi görmelerini istediklerini bilecekler .
Yeni düzenlemeyle kapak resimlerini bile arkadaş listesinde olmayanlar göremeyecek .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir