Google Glass yine sorun oldu

Teknoloji gelişiyor ama bunun yanında insanlar kendi çıkarlarının da tehlikeye girdiğini düşünüyor ve olabiliyorda. Teknoloji hep iyi amaç içinde kullanılmıyor bu haber de Amerika birleşik devletinden.
Önce bazı restoran ve barlarda yasaklanan Google Glass’la sinemaya gitmeye çalışan bir ABD vatandaşı FBI tarafından gözaltına alındı.

Google Glass’ı test aşamasında kullananlardan biri Ohio’da bulunan AMC sinema salonuna gitmek istedi. Ancak sinemaya girmesiyle çıkması bir olan kullanıcı apar topar FBI tarafından göz altına alındı. Göz altı kararının sebebi ise Google Glass ile sinemaya giden kullanıcının korsan olarak filmi videoya çekmiş olabilme ihtimaliydi.

Ancak numaralı gözlük kullanan ve bu nedenle Google Glass’ı da gözlüğüne entegre eden kullanıcının masum olduğu 3 saatlik sorgunun ardından anlaşılınca FBI göz altıyı kaldırdı ve kullanıcıyı serbest bıraktı. Üstüne de mağdur kullanıcıya gittiği sinema filmi için iki bilet hediye etti.

Daha önce de Google Glass’ı araç başında kullanan bir sürücü ABD’de trafik polislerince ceza almış ve uzun bir süre bu olay gündemden düşmemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir