Google Kişilerine Android Eşleştirmesi

Google’ın kendi hizmetleri arasındaki senkron hizmeti geliştirmeye devam ediyor. Gmail veya herhangi bir Google ürün hizmetinde bulunan kişiler artık Android cihazlarına eşleştirme yapabilecek.

 

Google’ın kendi hizmetleri arasındaki eşleşme çemberi büyümeye devam ediyor. Uzun süredir beklenen “Google kişileri eşleştirme” işlemi artık ilerde kullanılabilir olacak. Yeni hizmetin haberi dün gece markanın geliştiricileri tarafından Gmail ile yayınlandı.

Gmail hesabınızda bulunan kişiler sekmesinde veya G+ kullanıyorsanız hizmet üzerindeki arkadaşlar bölümünde bulunan “favori” seçeneğini işaretlerseniz, aynı hesabı kullandığınız Android cihazına bu adresler eklenebilecek. Rehber ve kişiler bölümü yeni hizmetle daha düzenli bir eşleşme alacak.

 

Google bu yeniliği ile birlikte tüm hizmetlerindeki eşleşme ağını mobil cihazlara da taşımış olacak. Chromebook kullanıyorsanız, Android cihazınızda bulunan kişi adres bilgileri  aynen cihazınıza eşleşme olabilecek. Böylelikle Google’ın tüm servislerine tek bir hizmet üzerinden kolay erişim sağlanabilecek.

Aslında uzun bir süredir olması beklenen kişi adresleri senkronu, geçen senenin ilkbahar ayında duyuruldu. Ancak Google’ın geliştirici ekibi hizmeti yeni aktif edebildi. Kullanıcılar şikayetçi değil. An itibariyle G+ ve Gmail üzerinde bulunan tüm kişi bilgilerini sadece tek bir tıklama ile Android cihazınıza eşleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir