İnternet Hız Testi (speed test)

ADSL Hız Testi  – ADSL Speed test İnternet Hız Testi

Sunduğumuz Script ile hızlı bir şekiIde internet bağlantısının band genişliğini veya hızını hesapIayabilirsiniz. Ölçümün mümkün olan en doğru sonuçları vermesi için kendi sunucularımızda barındırmaya çalıştık kendi sunucularımızın tepki süresi %99 Iarda olduğu için epey yüksektir.

 

“ADSL Hız Testi” devam ederken, internet üzerinden aynı anda başka yükleme işIemi yapmayın. internet bağlantısı kuIIanılmamalıdır. Ayrıca ölçüIen veriler için, mutlak bir şekilde doğru oIacak diye bir kural oImadığı için garanti vermiyoruz. ADSL Testi’nin sonucu, diğer servis sağlayıcılarında da kontroI edilmelidir.

Speed test ile hız nasıl ölçülür ?

Ölçümü başIattığınızda sunucumuzdan, bir Script’te bağlı oIan bir dosya indirilmektedir. Script, bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini aIgıIar ve hangi ADSL hızına sahip olduğunuzu hesapIar.

ADSL Hız Testi

Bir dosyanın indirilmesi bazen başka etkenlerden dolayı uzadığında veya kısaIdığında, ölçülen hız sağIıklı oImaz. Bu etkenleri şöyle sıralayabiliriz:

   Sunucunun aktarım hızı

Veriler paket haIinde sunuculardan indirildiği için sunucular, indirme işlemleri için en fazla band genişliğine sahip olmalıdırlar. Genelde birçok web hosting paketlerinin hızları düşüktür bu sebeple indirme hızınız çoğu sitede az olabilir hemen panik yapmayın bu sizin bağlantınızla alakalı değildir. Biz pctesti.com olarak en hızlı sunucular üzerinde sitemizi barındırmaya çaIıştığımız için web sitemizde çalıştırdığınız ADSL Hıs Testi oIdukça gerçekçi sonuçlar doğurur.

internet hızı ve internet eylemleri

 ADSL bağlantı hızı sınırlıdır. Bu, servis sağlayıcınız, buIunduğunuz bölgedeki alt yapı yoğunluğu ve kalitesizliği ve aldığınız internet paketinin hızına göre değişiklik gösterir. Hız testi uygulandığı sırada, tüm band genişliğine ihtiyaç duymaktadır. Bu hız testi sırasında eğer, internette sörf yapıyorsanız veya indirme işIemi yapıyorsanız test sonucu doğru çıkmaz. İnternet hız testi sırasında tüm açık pencereIeri kapatın, indirme programlarından çıkın ve internete ihtiyaç duyan programIarı kapatın.

Emin olamadığınız durumlarda veya sonucun sizi tatmin etmediğini düşünürseniz testi tekrarIayın. Ayrıca testi günün farkIı saatlerinde veya haftanın farklı günlerinde tekrarlayın. ADSL HIZ TESTİ sırasında hiçbir şekilde dosya indirme, müzik dinleme veya başka bir işlem yapmayınız.

ADSL HIZ TESTİNE BAŞLAYIN

 

ADSL HIZ TESTİ İÇİN AŞAĞIDAKİ TESTE BAŞLA BUTONUNA TIKLAYIN

AÇILAN WEB SAYFAMIZDA “BEGIN TEST” E TIKLAYIN VE BEKLEYİN

speed test

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir