Radionomy Winamp’ı satın aldığını resmen duyurdu.

Belçika merkezli Radionomy şirketi, dün yaptığı açıklamada Winamp’i AOL şirketinden satın aldığını duyurdu.

AOL’ın fişini çektiği ancak tepkiler sonrasında satmaya karar verdiği ünlü medya oynatıcısı Winamp’ın yeni sahibi resmi olarak belli oldu. İnternet üzerinden müzik yayını yapan Radionomy , Winamp’ı satın aldığını resmen duyurdu.

son haberlere göre Radionomy, Winamp’ı almak için 5-10 milyon dolar arasında bir ücret ödemenin yanında, AOL ayrıca şirketin %12 hissesine de ortak olmuş durumda. Bir ay öncesine kadar Winamp’ı çöpe atmayı düşünen AOL’ün, Winamp’ın arkasındaki halk desteğini görünce onun geleceğinden para kazanma umuduyla Radionomy’e ortak olması şimdi şaşkınlık yaratıyor.

Radionomy 2008’de kurulan bir internet radyosu. Kullanıcıların birçok internet radyosuna ulaşımını sağladığı gibi kendi radyo kanallarını kurmalarına da izin veriyor. Servisin şu anda 13 milyon dinleyicisi bulunuyor. Winamp ile Radionomy’nin çok daha popüler olması bekleniyor.
Ayrıca, Radionomy sayısız müzik türleri ve kültürleri kapsayan, Winamp online radyo istasyonları dünyanın en büyük ağlarından birine dinleyici erişim verecektir. Radionomy Grubu’nun en yeni üyesi olarak, Winamp şimdi sunmaktadır:
1-60.000 ‘den fazla internet radyo istasyonları erişim
2-60 ses ve video formatlarını oynatabilme
3-Görselleri, eklentileri, çevrimiçi hizmetler ve görsel dahil olmak üzere 6.000 eklentiler,
4-16 dilde Ulaşılabilirlik
5-Podcast abonelikler yönetmek için araçları olacak

Radionomy dünyadan radyo meraklıları kendi online radyo istasyonları oluşturmak için olanak sağlayan ücretsiz bir küresel bir hizmettir. Radionomy çığır açan platformu ücretsiz kendi istasyonu, yayın teşvik ve para kazandırmak için üyeleri için araçlar sağlar. Platform keşfetmek ve dinlemek için bir müzik çok çeşitli ve temalı istasyonları bulunmaktadır. Radionomy istasyonları sadece çalma listeleri daha vardır – onlar üretilen ve vb müzik hayranları, sanatçıları, DJ’ler, kanaat önderleri, komedyenler ve hikaye anlatıcılarının gibi gerçek insanlar tarafından işletiliyor Radionomy Grubu markalarının Radionomy içerir, Targetspot, en büyük ses reklam ağı dünya ve Winamp: nihai medya oynatıcı ile birlikte sunacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir