Siber Saldırıları Canlı İzleme

Günde 76 bin sitenin hacklendiği ve hacklenen sitelerin tam olarak 24 saat içerisinde 76 bini aştığını açıklayan uzmanlar bu söylediklerinde doğruyu söylüyorlar.

Zira bugün Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek sabah saatlerinde Twitter hesabın hacklendiğini duyunca ufak çaplı bir şaşkınlığa uğramıştı, zira günümüzde hacklenen web sitesi sayısına baktığımızda bu hacklemenin 76 bin web sitesinin yanında hiç bir şey olarak kaldığını görmekteyiz.

İnternet üzerinden siber saldırıları canlı takip eden Amerikalı Siber Savunma Şirketi Norse bu saldırı saniye saniye izliyor, bu saldırıların hangi ülkeden hangi ülkeye yapıldığını ve kaç gigabit hızında yapıldığına dair bilgileri bilebiliyor, ancak Norse kullanıcılara kaç gigabit gücünde DDoS saldırısı yapıldığını açıklamıyor.

Bugün gelen bilgilere göre Norse şirketinin servislerinden biri olan internet üzerinden siber saldırıları izleme sitesi kullanıcıları kendine bağlayacak gibi gözüküyor, siber saldırıların an ve an izlendiği ve web sitesine yansıtıldığını açıklayan Norse bu saldırıların en başında en çok saldırı yollayan ülkenin Amerika olduğunu onun arkasından ise Çin olduğunu açıklamış durumda.

Siber saldırıları canlı izlemek için map.ipviking.com bu siteye bakabilirsiniz

Siber Saldırıları Canlı İzleme
Siber Saldırıları Canlı İzleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir