Snapchat uygulamasını indirmeyin!

Öncelikle Snapchat nedir ?

Fotoğraf paylaşımı sağlayan yeni bir sosyal ağ. Sunduğu farklılık ise fotoğrafın karşı taraf tarafından görüntülendikten sonra otomatik olarak siliniyor olması. Silinmeden ekran görüntüsü alınırsa gönderen kişiye bu konuda uyarı gidiyor. Ancak başka bir kamerayla bu görüntü yine de kaydedilirse buna bir çözüm yok.

Özellikle ABD’de son derece yaygın olan Snapchat’te uzmanların kolayca 8 milyon telefon rehber kaydını uygulamadaki açığı kullanarak alabilmesi büyük ses getirdi

Instagramvari bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Snapchat’te uzmanlar büyük bir açık keşfetti. Gibson Security konuyla ilgili yaptığı açıklamada yazılımın 2 güvenlik açığına sahip olduğunu ve bunlardan biri yüzünden telefon rehberlerinin kolayca çalınabildiğini kaydetti. Uzmanlara göre iPhone ve Android’e yüklenen Snapchat’teki mevcut açık nedeniylehacker’ların kolayca telefon rehberini çalabilmeleri mümkün. Bunu bir deneyle de dünyaya gösteren uzmanlara göre şu an istedikleri taktirde 8 milyon telefon rehberine kolayca ulaşılabilir ve bunun için her şeyi bilen bir hacker olmak da gerekmiyor. Telefon numaralarını çalan hacker’ların para karşılığında bunları internette satacağına ise hiç şüphe yok. Bu nedenle kullanıcılar telefon numaralarına istemdışı pek çok SMS veya çağrı alabiliyor. Snapchat’ten ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

 
FACEBOOK VE GOOGLE ONU ALMAK İÇİN YARIŞTI
Facebook’un 3 milyar dolarlık teklifini reddeden Snapchat kısa süre sonra Google’dan da 4 milyar dolar teklifini almış; ancak buna rağmen şirket bu teklifleri geri çevirmişti.

Snapchat sadece bir uygulama olduğu için kulağa aptalca gelebilir. Dahası çoğunlukla gençler tarafından kullanılan bir uygulama ve sadece birkaç hafta önce genç insanların teknoloji başarısının iyi tahmin edemediklerini söylemiyor muydum?

Snapchat, alıcı tarafından görüldükten birkaç saniye sonra silinen mesajlar ve fotoğraflar gönderiyor. Tüm yeni hizmetler gibi Snapchat’in başarısız olma ihtimali başarılı olma ihtimalinden yüksek.

Snapchat, fotoğraflarımızın ve mesajlarımızın sonsuza kadar kalmasına gerek olmadığını gösteren ilk mainstream hizmet.

Bazı kullanıcılar anında silme özelliği olan uygulamaları, bazıları ise verilerimizi saklayacak uygulamaları tercih edecek. Muhtemelen böyle olması da gerekiyor. Kimse internetin sonsuza dek sürmek zorunda olduğunu söylemedi. Bu yıl, Snapchat bunu kanıtlamış oldu.

Bence Snapchat en iyi özelliği çapkınlar için ,kullan at gibi olması,ortada delilin kalmaması. Tabi daha bu uygulama tam güvenilir değil açıkları var.

Gönderdiğiniz fotoğrafın başka bir kamera ile çekilebilmesinin yanısıra sistemde bazı açıklar tespit edildi. 24 yaşındaki Richard Hickman sistemde fotoğrafların nasıl kopyalanabileceğini keşfetmiş durumda. Snapchat kurulu olan telefonun ya da tabletin içerisindeki ayarlardan kendisini yok eden fotoğrafların dosyalarına ulaşmak mümkün gözüküyor. Siz siz olun her uygulamanın açığını bulan sizden zeki birine rastlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir