Twitter’dan Redhack’e Hesap Askısı

Geçtiğimiz dakikalarda hacker grubu Redhack‘in Twitter hesabı askıya alındı, Türkiye‘deki eylemleri ve bakanların veya web sitelerinin bilgilerine ulaşıp tüm dünya ile paylaşan ve 700 binden fazla takipçisi bulunan Redhack hesabı bugün Twitter tarafından askıya alındı.

Geçtiğimiz günlerde eski içişleri bakanı Muammer Güler‘in e-posta şifresini kırıp e-postalarını twitter üzerinden binlerce kez yayınlayan Redhack hesabının mahkeme tarafından kapatıldığı bildiriliyor.

Ülkemizde geçtiğimiz 17 Aralık döneminde yaşadığımız internet sansürü tedbirlerine uymayan herhangi bir içeriğin veya hesabın mahkeme tarafından kapatılabileceğini açıklayan TİB bu kararı uyguluyor gibi gözüküyor.

çok kısa bir dönem içerisinde Twitter.com internet sitesine ülkemiz tarafından uygulanan sansürün kaldırılması için Twitter yetkilikerinin ülkemiz bakanları tarafından yapılan açıklamaları (istenmeyen profilin kapatılabilmesi, ve (Türkiye Cumhuriyetinin Twitter Üzerinde Şikayet Ettiği Profillerin Kapatılması) kararına Twitter uymaya başlamış durumda.

Ülkemizde yaşanan olayların Twitter üzerinden insanları kışkırtıp sokağa düşürdüğü gerekçesiyle Terör Örgütü olarak ilan edilen grubun hesabı şuan itibariyle tamamen askıya alınmış durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir