Youtube’un Yeni Özellikleri

YouTube, çalma listelerine daha fazla önem verilmesi için, kısa bir süre önce çalma listelerinin de arama sonuçlarında görüneceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden fazla zaman geçmeden , şimdi de kullanıcıların kendi çalma listeleri sol kolonda görünmeye başladı.Kullanıcılar, kolayca bir çalma listesine ulaşıp, kısa sürede müzik dinlemeye başlayabilecekler.

youtube-un-yeni-ozellikleri

YouTube yaptığı bu hamleyle, Spotify gibi rakiplerinin güçlenmesini engellemeye ve kullanıcılarının gözüne pratik bir müzik servisi gibi görünmeye çalışıyor. Özellikle mobil uygulamada, yeni playlist sekmesinin kullanıcıların hızla sevdiği müziklere kolayca ulaşarak cep telefonunu bir MP3′ e çevirebilmesi için önemli olduğu da dikkat çekiyor.

Ayrıca,YouTube’da yapılan tasarım değişikliği ile ortaya çıkan yeni “kart stili”, ise kullanıcılar tarafından Google+’a benzeme çabası olarak yorumlanıyor. Bundan sonra YouTube açıkken tarayıcınızın penceresini büyütüp küçültürseniz, ekrandaki kutucuklar da o boyutla uyumlu olarak artıyor ya da azalıyor.

Peki bu tasarım hoşumuza gidecek mi? Yoksa Youtube eski tasarımıyla daha mı güzeldi? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir