kıbrıs ta dereler taştı yollar ve evler su altında kaldı

KKTC, dün yaşanan su baskınlarının ardından bugün güne güneşli bir havada girdi. Ancak yağmurların bugün ve yarın da devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji Dairesi, havanın öğleden sonra bulutlanacağını, akşam üzeri ve

gece yine sağanak yağışlar olacağını tahmin ediyor.

lefkoşada sel lefkoşada sel

Başta Gönyeli barajı olmak üzere göletlerdeki suların taşması devam ediyor. Derler ve derelere sığmayıp yollara ve boş arazilere taşan sular biraz olsun azaldı.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte özellikle Lefkoşa ve Girne’deki su baskınlarının verdiği zarar daha net bir şekilde görülmeye başlandı.

Su baskınların maruz kalan insanlar ev ve iş yerlerindeki sulardan ve çamurlardan kurtulmaya çalışırken; başta belediyeler ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı olmak üzere ilgili birimlerin ekipleri de vatandaşlara yardım ediyor.

Bazı bölgelerde halen elektrikler kesik. Kesintilerin bazıları güvenlik için Kurum tarafından kesintiye gidilmesi, bazıları ise arızadan kaynaklanıyor. Elektrik Kurumu çalışanları elektrik arızalarına müdahalelerini sürdürüyor. Karayolları ekipleri de yollarda görev başında.

Trafiğe kapanan yolların bir kısmı açılırken; bazı yollardaki çalışmalar devam ediyor.

Bu arada Bakanlar Kurulu, olağanüstü toplanıyor. Toplantıda sel felaketi ve tedbirler değerlendirilecek.

Öte yandan, Ortopedik Özürlüler Derneği’nin “Yaşama Engel-Siz Tutunmak” projesinin, saat 11.00’deki Derneğin Genel Merkezi Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tanıtımı, sel felaketinden dolayı iptal edildi.

kktc de selgüzelyurtta sel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir