Krallara layık girnedeki Malpas Hotel

KKTC de son haftalarda gündem belirleyen olayların ardı arkası kesilmiyor.

KTHY’nin uçuşlarının durdurulması binlerce yerli ve yabancı turistin iptal olan uçak seferleri derken, dünyaca ünlü sanatçı jennifer Lopez in Girne de önümüzdeki hafta açılışı yapılacak olan Cratos Premium otelinde vereceği konseri iptal etmesi ve dünyadan açılışa katılacak bir çok davetlinin adaya gelip gelmeyeceğinin halen belli olmaması, diğer yandansa kktc vatandaşları ile Türkiye den adaya gelen Türk vatandaşlarının adadaki yaşam, iş, eğitim, gelir koşullarının ve mantalitenin karşılaştırılması derken herkesin konuştuğu, merak ettiği, birçok gelişme yaşandı.

malpas

 

———————————————————————————————————————————

Baskı oldu Amerika’da lobi kuruldu Lopez konsere gelmiyor, KKTC ye gelen turist sayısı ile güney Rum kesimine gelen turist sayısı arasında en az 10 kat fark olması ki ada genelinde Tatil açısından otellere bakıldığında, Güney Rum kesimindeki iyi otellerin bir elin parmaklarını geçmezken KKTC’de ise bir çok değişik özellikte otelimiz olmasına rağmen hem otel konaklama fiyatları arasındaki uçurum hem de gelir dengeleri arasındaki uçurum, güney Kıbrıs Rum kesimine gelen turist sayısının adanın tüm nüfusundan çok daha fazla olması kişi başına düşen gelir seviyesinde ve dünyada uluslar arası platformlarda Rumlara tanınan ayrıcalıklar insanın aklına şu soruyu getiriyor Kıbrıs Rum kesiminin her yeri altın kaplı da kuzey Kıbrıs bakır mı

malpas1

 

———————————————————————————————————————————

Eğer bir soru sorulacak ve cevap aranacaksa ada insanı ve Türkiye den gidenler diye bir polemik yaratmak yerine daha gerçekçi olup yaşananları değerlendirmeliyiz.

Et ve tırnak olup tek yürek ve tek bilek ayrılmaz bir bütün olduğumuzun bilinciyle kuzey Kıbrıs’ın da Türkiye’nin de bir ve bizim olduğunu unutmamalıyız.böyle ayrımcı düşünceler yerine tepki göstereceksek mailler atacaksak gerçek ayrımcıları tespit etmeliyiz her şey ortada ne dersiniz?

Tarih tekerrürden ibarettir…

Dikkatimi çeken bu hassas konuyu da satırlarımda siz değerli internet haber okuyucularıyla paylaşmak istedim.

malpas2

 

———————————————————————————————————————————-

Gelelim bu hafta sizlerle paylaşacağım Malpas Hotel in çarpıcı efsanesi ve ayrıntılarına.

İşte Huzurlarınızda Kraliçeden, Süper Starlara Malpas Hotel
Bir ada sevdalısı

malpas3

 

——————————————————————————————————————————–

Sadece memur zihniyeti değil adaya adalı bir iş adamının KKTC’ye kazandırdığı bir Otel yatırımının geçmişten geleceğe uzanan öyküsü…
Her şey bir hayalle başladı seneler önce projesini çizdirdiği oteli kuyumcu dükkanına çerçeveleterek asan ve her gün o hayali gerçekleştirmek için çalışan ve Kıbrıs halkının büyük sevgi ve saygısını kazanan Reşat Altınör hedef konulduğu zaman başarının tesadüflere kalmayacağını ve çok çalışarak bu hayalin gerçek bir projeye dönüştürülebileceğini ispatladı.
Reşat Altınör’ün gözlerine baktığınızda Secret kitabını yada filmini izlemenize gerek kalmıyor.

Çırak, kalfa, usta öğretisi, esnaf saygısı ve bilinci otel kavramıyla birleşerek Malpas Hotel’de misafir memnuniyetine dönüşüyor

malpas4

 

————————————————————————————————————————————

Son Luzinyan Kraliçesi Catherinea Cornaro

Venedik’in kızı anlamına gelen St.Martin’in kızı ünvanıyla Kıbrıs ta Ms.1400’lü yılların sonuna dek adaya damgasını vurmuş ve Ms. 1507 yılında Girne de adı tam olarak bilinmeyen bir manastırda gözlerini hayata kapamış bir kraliçe olarak tarihe geçmiştir.

İşte Malpas Efsanesi

Luzinyan Kraliçesi Catherina Cornaro Girne’nin her noktasına hakim bir tepe olan Buffawento kalesinden özellikle denizden gelebilecek saldırıları takip edip, askerlerini yönetiyordu.

Efsanenin Parçaları Bütünü Oluşturuyor

Denizden gelen bir saldırı sonunda kraliçenin askerleriyle birlikte en sevdiği köpeği de yaralanır. Köpek birkaç gün ortalardan kaybolur ve kaleye geri döndüğünde iyileştiğini görünce kraliçe çok sevinir ve yaralı askerlerine de köpek i takip etmelerini emreder ve Fontana diye bilinen akarsuyun kenarında yaraların sarıldığı nehir, nehrin hemen üstünde şimdiki Malpas Hotelin bulunduğu yere ufak bir şapel yaptırır ve hala o şapel orijinal haliyle Malpas otelin bahçesinde korunmaya alınmıştır.
“ Efsaneye Sahip Çıktık ve ruhu olan bir yeri canlandırdık ” diyor Reşat Altınör

malpas5

 

——————————————————————————————————————————

Kartal Bakışı bir Hotel

Bir tepenin ucuna yapılan Malpas Hotel arkasına dağı almış, önüne deniz tüm Girne gözlerinizin önünde Türkiye ise karşınızda.

Küçük can annesine sesleniyor tüm sevimliliğiyle “anne bak gökkuşağı çıktı” “ah keşke fotoğraf makinem kameram yanımda olsaydı” derken annesi Can’a Malpas Hotelin genç ve başarılı Koordinatörü Fahri Altınör hemen imdada yetişiyor ve fotoğraflar çekiliyor.
İşte böyle bir anıydı gökkuşağının ve gün batımlarının Malpas Hoteli saran büyüsü

malpas6

 

——————————————————————————————————————————-

Doğaya Saygı, Dünyaya Sevgi…

Pegasus’un kanatlı atı denizin üstünde beyaz güvercinler ise gagalarında zeytin dallarıyla Malpas tan dünyaya zeytin dalını uzatarak barışı ve dostluğu götürüyor.

Yüzyıllarca adaya oksijen depolayan zeytin ağaçlarına dokunulmadan otelin tam ortasına vefa borcu 800 yıllık bir zeytin ağacının gövdesi konularak taçlandırılmış.

Dönüp dolaşıp zeytin ağacının gövdesinde buluşulup ayakta önemli kararlar alınan bu bölüm dikkatleri üzerine çekiyor ve otelin odak noktası oluyor

malpas7

 

————————————————————————————————————————————

Zamanın Kaybolduğu Yer

Malpas Hoteli gezerken çok önemli bir ayrıntı dikkatimi çekti otelin lobi dahil hiçbir yerinde

Saat yok sıkıştırılmış, zamanla yarışılan şehir ve ofis ortamlarından kaçıp saatle değil mutlulukla buluştuğunuz yer olmak istiyor Malpas Hotel. Bu Hotel de misafirimizsiniz biz sizlere servis ve hizmet sunalım sizde rahatınıza bakın tatilinizin keyfini çıkarın

malpas8

 

—————————————————————————————————————————

Sanki Bir Sanat Galerisi

Tezatların bir ahenk içerisinde Hotelin değişik noktalarında kullanıldığını gözlemledim Malpas Hoteli gezerken.
Hotele girerken tavanda sizi aydınlatan müthiş bir avize, bir yanda İran halıları, bir yanda Lazerler, bir yanda Üç boyutlu tablolar, tasarım ve zarafetin şıklıkla buluştuğu konforlu ve ferah iç mekanlar.

malpas8

 

———————————————————————————————————————————-

Malpas’a Niçin Gelmeliyim ?

Göz boyama değil ruha dokunma,mutluluğun sade dokunuşlarla yaşatıldığı bir atmosferdesiniz. Öncelikle Kıbrıs çok sıcak olur yanarız, pişeriz,mahvoluruz diye korkmayın terleyemeyeceksiniz bile muhteşem bir hava ve esinti güneşle sizi bekliyor.
Havuz kenarında yataklı şezlong keyfinden vazgeçemeyip, odanıza bile gitmeye üşenebilirsiniz.malpas9

 

—————————————————————————————————————————–

Farklı Oda ve Konaklama İmkanları

Malpas Hotel’de 174 oda, 35 bin m2 lik ferah bir kullanım alanı oluşturulmuş ve iki katı daha fazla oda yapmak yerine gelen misafirin otelin farklı noktalarında rahat kullanım alanlarında iyi bir tatil geçirmesi düşünülmüş.İster otel odalarını tercih edin, ister Sapphire Mini Villalarda ailenizle birlikte baş başa çıplak ayakla çimlerin üzerinde yürüyüp yıldızları seyredin, isterseniz de Diamond Corte odalarda lüks ve konforu, kişiye özel hizmet anlayışıyla bir arada yaşayın.

malpas10

 

——————————————————————————————————————————–

Mutlu Sonların Hoteli

Bir birine kavuşan birçok çiftin mutluluğunun ada da simgesi haline gelen Malpas Hotel’i muhteşem düğün davetlerine ev sahipliği yaparken balayı tercihiniz içinde iyi bir alternatif olarak sizleri bekliyor.

malpas-hotel

 

———————————————————————————————————————————

Malpas Beach Club ta Deniz Keyfi

Akdeniz’in masmavi sularında Afrodit in köpükleriyle güzelleşip, muhteşem bir denizde yüzerken size özel Malpas pavillonların da dinlenip güneşlenerek, geniş ve görkemli gazebolar da yıldız sizsiniz, kimseler sizi rahatsız etmeyecek.

Tüm gün denizin tadını çıkarabilirsiniz.

malpas11

 

—————————————————————————————————————————-

Cornaro Fish Restaurant

Adada Akdeniz sofrası ve balık keyfi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz, deneyin yanılmayacaksınız.

malpas12

 

——————————————————————————————————————————–

Zirve Toplantıların Merkezi, Adanın Buluşma Noktası

Dört tarafı camlı dağ ve deniz manzaralı toplantı salonu birçok protokole ev sahipliği yapıyor.

malpas123

 

—————————————————————————————————————————–

Malpas Spa & Welness keyfi

Aroma, taş ve ayak masajı ve Bali masajıyla vücudunuzu dinlendirirken Chirstina ürünleri de güzelliğinizin vazgeçilmez parçası olacak.

Nobel Ödüllü Platinium Detox

Food detox sistemiyle su içerisinde gerçekleşen renk değişimleriyle vücudunuzun neresinde rahatsızlık olduğunu tespit etme imkanını sağlayan bu sistem çok faydalı ve önemli bir sağlık kürü olarak sizi bekliyor.

Renk siyahsa karaciğer toksin birikimi, sarımsı yeşilse böbrekler yada idrar yollarında problem, prostat rahatsızlığını anlama şanını sağlıyor.,
Malpas spa&welness ta yüzünüz gülecek, vücudunuz hak ettiği değeri bulacak.

malpas-hotel-1

 

———————————————————————————————————————————

Cotton Jazz Bar

Jazz müziği sevenlerin vazgeçilmez mekanında yılın değişik zamanlarında farklı canlı performanslara kulak verebilirsiniz. Her yaşa her tarza uygun bir müzik yelpazesi, Türk sanat müziğinden pop’a dünya klasiklerinden, Latin müziklerine, jazz’a kadar…

malpas-1234

 

—————————————————————————————————————————————

Sansasyon Değil Gerçek Süprizlerin Sizi Beklediği Bir Hotel…

Aynı anda hiç haberiniz yokken çok ünlü bir sanatçının sahnesini yaşayıp, oradan çıkıp farklı bir müzik ve şov da kendinizi bulabilirsiniz.
Süper starlar a tatilin bestesini söyleten Hotel

Kimler geldi, kimler geçti Malpas Hotelden…

Birçok ünlü sanatçı tatil ve konserlerle değişik tarihlerde Malpas Hotel’in konuğu olmaya devam ediyor.
Başta süper star Ajda Pekkan olmak üzere Malpas Hotel’de sahne alan sanatçılarımızın sadece bir kaçı ;

FATIH UREK 31 ARALIK
Zerrin Özer 23 OCAK
MURAT DALKILINÇ 30 OCAK – CLUB MANSION
ROBERT HATEMO 30 OCAK – MALPAS HOTEL

malpas6623

 

————————————————————————————————————————————–

HANDE YENER 6 ŞUBAT – MANSION CLUB
ÖZCAN DENİZ 6 ŞUBAT – MALPAS HOTEL
KIRAC 13 ŞUBAT – MALPAS HOTEL – MANSION CLUB
ZİYNET SALİ 20 ŞUBAT – MALPAS HOTEL
KİBARİYE 27 ŞUBAT – MALPAS HOTEL
MUAZZEZ ERSOY 6 MART – MALPAS HOTEL
INNA HOT 6 MART – MANSION CLUB
FATIH ÜREK – 13 MART
PETEK DİNÇÖZ – 20 MART
MANGA 20 MART – MANSION CLUB

malpas534

———————————————————————————————————————————–

IŞIN KARACA – 27 MART
LİNET 10 NİSAN – MALPAS HOTEL
DEMET AKALIN 10 NISAN – MANSION CLUB
AŞKIN NUR YENGİ 17 NİSAN – MALPAS HOTEL

malpas0987u

 

——————————————————————————————————————————-

KUTSİ 24 NİSAN – MALPAS HOTEL
GÜLBEN ERGEN 8 MAYIS – MALPAS HOTEL
SEDA SAYAN 29 MAYIS – MALPAS HOTEL
VOLKAN KONAK 5 HAZİRAN – MALPAS HOTEL
AJDA PEKKAN 19 HAZİRAN – MALPAS HOTEL
YEŞİM SALKIN 10 TEMMUZ – MALPAS HOTEL
MUAZZEZ ERSYOY 17 TEMMUZ – MALPAS HOTEL
SİBEL CAN 24 TEMMUZ – MALPAS HOTEL

malpas-5478

 

——————————————————————————————————————————-

Mansion Club

Güney sahillerinde belki de hiçbir otelde olmayan gerçek bir club.5 bin kişilik bir kapasiteyle adeta tüm gece kluplerine hodri meydan diyor.
Club Mansion‘da VIP yeriniz çoktan ayrıldı.Kıbrıs’ta birçok kişi cluba rezervasyon yaptırabilmek için yarışırken Malpas Hotel misafirleri eğlencenin ve Girne gecelerinin doyasıya tadını çıkarıyor.Club’ın üst katında Kıbrıs barış güzelleri geceye renk katarken akustik ses sistemi öyle ince ayrıntılarla düzenlenilmiş ki müzik gürültüsü sohbetinizi etkilemiyor sabaha kadar eğlenceye devam Girne geceleri sizi bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir